Wystawa „Korea Północna” Jolanty Smerkowskiej-Mokrzyckiej i Mirosława Mokrzyckiego

22/04/2015, godz. 18:00

Wystawa

22 kwietnia 2015 r. (środa)

Filia nr 4 MBP w Opolu, Galeria Rondo

1. Książąt Opolskich 48-50

Jolanta Smerkowska-Mokrzycka i Mirosław Mokrzycki od dawna interesują się fotografią, a od kliku lat są członkami Opolskiego Towarzystwa Fotograficznego. Ich fotografie pokazywane były w prasie oraz na wystawach pokonkursowych i indywidualnych. Jolanta Smerkowska-Mokrzycka wyspecjalizowała się w fotografii podróżniczej, a portret jest jej ulubionym tematem. Prace Mirosława Mokrzyckiego obfitują w treści bardziej zróżnicowane, często przybierając formę niedopowiedzianych i nieoczywistych.

Wystawa „Korea Północna” to zbiór niezwykłych zdjęć, zrobionych w kraju pełnym absurdów i zakazów. To zapis obrazów z podróży obfitującej w nowe doświadczenia i kontakt z zupełnie inną kulturą. Autorzy fotografii często łamali zasady i uwieczniali na zdjęciach to, czego nie wolno było pokazać. Naciskając spust migawki czuli się jak bojownicy dokonujący zamachu stanu.

Wystawa czynna do 22 maja.