Wystawa „Jestem Europejczykiem!”

22 sierpnia – 16 września 2016

Finisaż: 16 września 2016, godz. 16:30

Hol MBP, ul. Minorytów 4

W dniach od 22 sierpnia do 16 września 2016 roku w MBP można podziwiać wystawę prac plastycznych „Moja Europa” składającą się z ponad 100 prac, których motywem przewodnim jest hasło „Jestem Europejczykiem!”.

Tematem tegorocznej edycji konkursu „Moja Europa” była wizja współczesnego, młodego Europejczyka. Wystawa prezentuje prace plastyczne ponad 100 uczniów szkół podstawowych z terenu województwa opolskiego, którzy za pomocą przeróżnych technik plastycznych przedstawili, kim jest dla nich współczesny mieszkaniec Europy.

Prace zostały przygotowane przez uczniów opolskich podstawówek w odpowiedzi na konkurs ogłoszony przez europosłankę Danutę Jazłowiecką tradycyjnie w maju br. z okazji Dnia Europy.

Jury złożone z artystów plastyków opolskiej Galerii Sztuki Współczesnej, spośród autorów wszystkich prac, wyłoniło zwycięzców. Zostali nimi:

Klasy I – III

Wiktor Pupin PSP nr 10 W Opolu

Franciszek Garyga PSP nr 10 w Opolu

Jakub Puszcz PSP nr 10 w Opolu

Klasy IV – VI

Alan Dziura PSP nr 9 w Opolu

Samanta Gandziała PSP w Łambinowicach

Wiktoria Szuszczyńska PSP nr 1 w Ozimku

Danuta Jazłowiecka wraz z zespołem tradycyjnie już  postanowiła dodatkowo wyróżnić trzy osoby.

Wyróżnienie europosłanki Danuty Jazłowieckiej:

Hanna Chmielewska PSP w Kamiennej

Wyróżnienia organizatorów:

Blanka Kocik PSP nr 10 w Opolu

Julia Cebula PSP nr 9 w Opolu

Wystawa zakończy się uroczystym finisażem w dniu 16 września 2016 r. o godzinie 16.30, podczas którego wszyscy laureaci i osoby wyróżnione otrzymają nagrody.

Organizatorem konkursu jest Danuta Jazłowiecka, Posłanka do Parlamentu Europejskiego, a partnerem Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu. Patronat nad konkursem sprawuje Opolskie Kuratorium Oświaty.