Wystawa „Jej światło” Marty Ostrowskiej

Wystawa „Jej światło” Marty Ostrowskiej

Wernisaż – 7 sierpnia 2015, godz. 18:00

Fotogaleria MBP, ul. Minorytów 4

Wystawę można oglądać do 31 sierpnia 2015.

Marta Ostrowska urodziła się w 1977 roku w Opolu. Tu mieszka, pracuje i tworzy. W latach 1992-1997 uczęszczała do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Opolu. Ukończyła je z tytułem plastyka o specjalności: wystawiennictwo. W latach 1997-2000 studiowała na Uniwersytecie Opolskim na kierunku wychowanie plastyczne. Tytuł magistra wychowania artystycznego uzyskała studiując w latach 2000-2002 w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie (obecnie Akademia Jana Długosza).

W swoich zdjęciach pokazuje zmysłowy, zamknięty kobiecy świat, marzenia, nastroje, emocje, chwile gdy nikt nie patrzy. Za pomocą strojów i scenografii przenosi kobiety z teraźniejszości w odległe czasy i miejsca, a czasem całkiem poza realny świat. Teatralność gestów wzmacnia dramatyzm sceny. Klimat tworzy także światło, które jest bardzo ważnym elementem obrazu. Malarskości dodaje różnorodność tkanin i delikatne nieostrości.

W swoim dorobku ma kilka wystaw indywidualnych i zbiorowych. Jest laureatką konkursu fotograficznego „Pokochaj fotografię”, w którym jej zdjęcie zdobyło Grand Prix.

Strona internetowa: www.ma-o.pl

Facebook: Martikson Photography