Wystawa „Harcerstwo – jak wygląda latem?”

18/09/2017, godz. 18:00

Biblioteka Główna - Hol

Wystawa „Harcerstwo – jak wygląda latem?”

18 września 2017 (poniedziałek), godz. 18:00

Hol MBP, ul. Minorytów 4

„Jestem harcerzem Opolskiego Środowiska Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Moją pasją jest fotografia. Obok standardowej w tej chwili fotografii cyfrowej, interesuje mnie też analogowa – błona fotograficzna i obróbka chemiczna. Harcerstwo i fotografia spowodowały, że w czasie ostatnich wakacji zorganizowałem wyprawę po obozach harcerskich w całej Polsce.

Byliśmy na 9 obozach, w lasach od Gór Świętokrzyskich przez Pojezierze Lubuskie po Kaszuby i Pomorze. Przebyliśmy 2270 kilometrów, nocowaliśmy pod namiotami w wielu środowiskach. Byliśmy na apelach, zajęciach drużyn. Zaglądaliśmy do magazynów, kuchni, jadalni. Korzystaliśmy ze zbudowanych w lesie umywalni, pryszniców. Wykonaliśmy blisko 1000 zdjęć. Prezentuję tylko te, które zdecydowanie przyciągnęły moja uwagę.

Wystawa prezentuje zdjęcia z obozów harcerskich oraz dodatkowo z obozu w 2016 roku. Oprócz harcerzy, na zdjęciach będzie można dostrzec i poczuć atmosferę harcerskiego ogniska, ciężar plecaka czy zapach lasu.”

– Jan Mika