Wystawa ceramiki Małgorzaty Orlik

Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 17

ul. Skautów Op. 10

wystawę można oglądać w dniach od 1 do 30 kwietnia

Małgorzata Orlik o sobie:

„Jestem absolwentką Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego oraz stypendystką programu Erasmus na Akademii Sztuk Pięknych w Carrarze. Moja przygoda z ceramiką rozpoczęła się podczas studiów w tym zaczarowanym, toskańskim mieście – kolebce rzeźbiarzy i źródle najsłynniejszego w świecie marmuru. To było jak symboliczne przejście w inny świat. Na drugą stronę lustra. Każdy skrawek, każdy kamień tego miejsca tchnął historią i sztuką. Mój entuzjazm spotęgował film Bertolucciego, którego tłem, oprócz zachwycających pejzaży Toskanii, były wspaniałe rzeźby wykonane z czerwonej gliny. I stało się. Zakochałam się bez pamięci w tej glinie. I w kolorze ziemi spalonej słońcem. Pięknej samej w sobie, której próżno szukać gdzieś indziej. Porzuciłam bez żalu malarstwo sztalugowe, by oddać się w pełni ceramice. To właśnie z tej dziedziny zrobiłam dyplom, a fascynacja nią trwa niezmiennie po dzień dzisiejszy. Znalazłam swoją artystyczną ścieżkę, a to, co robię, daje mi radość i satysfakcję”.