Wczytuję mapę...

Wyśpiewam wam więcej – spotkanie z Urszulą Dudziak

Data i godzina wydarzenia
06/11/2018, godz. 18:00

Lokalizacja
Biblioteka Główna - Sala konferencyjna

Kategoria
Spotkanie

Wyśpiewam wam więcej – spotkanie z Urszulą Dudziak

16. Opolska Jesień Literacka

Wyśpiewam wam więcej – spotkanie z Urszulą Dudziak
Prowadzenie: Mateusz Torzecki
6 listopada (wtorek), godz. 18:00 
Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

Wstęp wolny

 

Po znakomicie przyjętym książkowym debiucie Urszula Dudziak powraca z nową książką. Wyśpiewam wam więcej to porcja świetnych anegdot i inspirujących historii z życia fenomenalnej artystki, charyzmatycznej osobowości, elektryzującej kobiety.

Kto przeczytał Wyśpiewam wam wszystko i polubił wspomnienia Urszuli Dudziak za układ jazzowego koncertu życzeń, na pewno będzie miał apetyt na więcej. Czeka go niespodzianka, bo Wyśpiewam wam więcej to opowieść snuta w innym stylu i tempie, opowieść jak koronka, jak mówi o niej sama artystka. Z jej słów wyłania się portret silnej kobiety, znającej smak sukcesu, ale i porażki, z wielu nici-wątków powstaje wzór skomplikowany jak samo życie.

Urszula Dudziak – wybitna piosenkarka jazzowa, autorka słynnej piosenki Papaya, którą tańczyły całe Filipiny i Ameryka Południowa. Charyzmatyczna artystka o eksplodującej osobowości, zaraża energią i aktywizuje muzyką. Jest jak wulkan w trakcie nieprzerwanej erupcji. Nagrała ponad pięćdziesiąt płyt, stojąc na wspólnych scenach z Tomaszem Stańką, Stingiem czy Bobbym McFerrinem. Komponuje, aranżuje, śpiewa, pisze. Nieposkromiona w muzycznych aktywnościach, brylująca w anegdotach.