Wśród Indian w amazońskiej dżungli – spotkanie online z Renatą Matusiak

Wśród Indian w amazońskiej dżungli – spotkanie online z Renatą Matusiak

28 maja 2021 r. (piątek), godz. 18:00
Facebook Filii nr 4 MBP

Spotkanie odbędzie się w ramach rodzinnego festiwalu podróżniczego „4 Strony Marzeń”

To będzie podróż na inny kontynent – w głąb amazońskiego lasu deszczowego, gdzie na granicy Ekwadoru i Peru mieszkają przedstawiciele rdzennych plemion. Życie Indian Achuar wygląda, jakby czas się dla nich zatrzymał. Nasz gość Renata Matusiak spędziła z nimi trzy miesiące, podpatrując, fotografując i uczestnicząc w ich codziennym życiu.

Będziecie mogli zajrzeć do tradycyjnych indiańskich domów i zobaczyć, jak wygląda codzienne życie ich mieszkańców – co jedzą, jakie mają obrzędy i do jakiej szkoły chodzą ich dzieci.

Podczas spotkania usłyszycie też między innymi:
– o sekrecie najpyszniejszego napoju Indian
– o sposobie na niegrzeczne dzieci i dorosłych
– o tym, do czego służą wszy J

RENATA MATUSIAK – podróżniczka, nauczycielka, bibliotekarka.  Odwiedziła ponad 60 krajów, podróżując sama, niskobudżetowo, najczęściej autostopem. Dwa lata spędziła w Kirgistanie, pracując jako lektor języka polskiego na Kirgisko-Rosyjskim Uniwersytecie Słowiańskim i prowadząc audycję Polonia w kirgiskim radiu. Ponad 2 lata przebywała w Ameryce Południowej  (Ekwador, Peru, Boliwia, Kolumbia, Wenezuela), w tym 3 miesiące w dżungli amazońskiej z plemieniem Aczuar. Mieszka w domach miejscowych, dzięki czemu zawsze jest blisko prawdziwego życia, kultury i zwyczajów gospodarzy. Publikuje artykuły w czasopiśmie „Poznaj Świat“.

Wydarzenie online dostępne będzie pod adresem: https://www.facebook.com/events/517683082742508