„Wielokrotność przestrzeni” autorstwa Katarzyny Słuchockiej

"Wielokrotność przestrzeni" autorstwa Katarzyny Słuchockiej

6 lipca 2015 (poniedziałek), godz. 18.00

Galeria MBP ZAMOSTEK, ul. Minorytów 4

KATARZYNA SŁUCHOCKA – (ur. w 1967 r. w Poznaniu), absolwentka Politechniki Poznańskiej (pracownia prof. Mariana Fikusa; dyplom z wyróżnieniem). Doktoryzowała się na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej w 2001 roku. Pracuje na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej, w Katedrze Rysunku, Malarstwa, Rzeźby i Sztuk Wizualnych. Zajmuje się projektowaniem, malarstwem, rysunkiem i fotografią. Brała udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych. Jest kuratorem wystaw i organizatorem konkursów. Prowadzi działalność dydaktyczną w zakresie malarstwa, rysunku, grafiki, projektowania. Angażuje się w interdyscyplinarne programy, projekty edukacyjno – twórcze.

O wystawie prezentowanej w MBP mówi tak:

Techniczny zapis rysunków architektonicznych, jako wartość kompozycji przestrzennej, opartej na harmonii formy i funkcji, może stanowić przełożenie na płaszczyzny materii malarskiej. Normatywny charakter notacji architektonicznych stanowi doskonały pretekst do uaktywniania twórczego i badawczego wielokulturowych środowisk, służąc jednocześnie transmisji idei architektonicznych. Architektura staje się treścią obrazu, sprawiając, że obraz postrzegany jest jak architektura. Doskonałość kreacji architektonicznej stanowi wyznacznik w kwestii kompozycji, kolorystyki, realizacji głównego problemu. Gest pozostawiony na płaszczyźnie obrazu, zastosowany zestaw barw, to wynik obserwacji struktury formy architektonicznej oraz jej detalu. Iluzoryczny cień jako głębia i przestrzeń, to wieloznaczność w subiektywnym odbiorze interpretacji. Architektura zobrazowana – to kolejny poziom gry, w której rozgrywającymi są jakość i wyobraźnia, a wielokrotność przestrzeni prezentowanych w autonomicznych wypowiedziach stanowi zaproszenie do kontynuacji podjętej dyskusji.