Wczytuję mapę...

Wenus umiera – spotkanie z Aleksandrem Sową

Data i godzina wydarzenia
20/05/2021, godz. 18:00

Lokalizacja
Online

Kategoria
Spotkanie

Wenus umiera - spotkanie z Aleksandrem Sową

Wenus umiera

Spotkanie z Aleksandrem Sową
20 maja 2021 | 18:00 | Facebook MBP (facebook.com/mbpopole)

Prowadzenie: Bartosz Suwiński

 

Z uwagi na warunki atmosferyczne wydarzenie odbędzie się wyłącznie online. Zapraszamy przed ekrany!

 

Dwa ciała na sudeckim szlaku. Ofiary to Miss Polski i syn generała… Ta podwójna zbrodnia wydarzyła się naprawdę!

Schyłek lat dziewięćdziesiątych, Park Narodowy Gór Stołowych. Na szlaku zostają znalezione dwa ciała w zaawansowanym stadium rozkładu. Wszystko zdaje się wskazywać na atak niedźwiedzia. To, że ofiarami byli Miss Polski i syn wysokiego rangą oficera Wojska Polskiego, nie ułatwia zadania skierowanemu w góry miejscowemu śledczemu.

Tymczasem w Warszawie Emil Stompor bierze udział w akcji, która zmienia jego życie. Los i pewna kobieta sprawiają, że drogi dwóch policjantów się krzyżują.

Brak sprawcy. Brak motywu. Presja przełożonych. Tajemnice, o których po zmroku lepiej nie mówić głośno. I zagadka, którą Stompor będzie musiał rozwiązać…

To powieść inspirowana najgłośniejszą niewyjaśnioną zbrodnią lat 90.

 

Aleksander Sowa – pisarz i policjant w służbie czynnej. Jego kryminały uderzają realizmem i autentycznością. Autor bestsellerowej serii kryminalnej z Emilem Stomporem, zwanej astronomiczną, m.in. Gwiazdy Oriona, Czas Wagi, która zyskała status kultowej już w pierwszych wydaniach nakładem własnym autora. Aleksander Sowa należy bowiem do weteranów samodzielnego publikowania i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych pisarzy niezależnych w Polsce.