Warsztaty fotograficzne

13/02/2016, godz. 12:00

Dla młodzieży

Warsztaty fotograficzne

Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu organizuje warsztaty fotograficzne dla młodzieży w wieku gimnazjalnym. Jeśli jesteś posiadaczem „urządzenia zapisującego obraz na światłoczułej matrycy” i wiesz, że przesłona różni się czymś od migawki, ale nie pamiętasz, czym; jeśli chciałbyś się nauczyć kadrowania, wyczuwania bressonowskiego „decydującego momentu”; jeśli chciałbyś nauczyć się „Patrzeć” jak profesjonalny fotograf i wreszcie: jeśli masz wolne w sobotnie wczesne popołudnia – zapraszamy do zapisywania się na nasze zajęcia.

Warsztaty będą trwały sześć tygodni i będą odbywać się w każdą sobotę o godzinach 12:00-14:00 od 9 stycznia do 13 lutego 2016 roku. Na zakończenie przewidujemy wystawę prac uczestników, które zawisną w bibliotecznej Galerii Rondo.

Zajęcia są przeznaczone dla młodzieży od 13 do 16 roku życia. Rodziców zainteresowanych osób prosimy o kontakt telefoniczny. Pod numerem 77 457 08 26 dyżurujący bibliotekarze udzielą wszelkich informacji.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Ilość miejsc jest ograniczona.

Rafał MIELNIK – od ponad 20 lat zajmuje się fotografią. Przez 16 lat pracował w opolskim oddziale Gazety Wyborczej. Kilkanaście lat fotografował spektakle w Teatrze im. Jana Kochanowskiego, współpracował też z Opolskim Teatrem Lalki i Aktora oraz Teatrem Jednego Wiersza. Jego zdjęcia ukazują się w największych tygodnikach i miesięcznikach w Polsce, takich jak: Rzeczpospolita, Polityka, Wprost, Newsweek, Przekrój, Viva, a także Scena, Didaskalia, Dialog.