„Utracony świat. Podróże Leona Barszczewskiego po XIX-wiecznej Azji Środkowej” – wystawa fotograficzna

18/01/2017, godz. 09:00 - 02/02/2017

Biblioteka Główna - Hol

Wystawa

„Utracony świat. Podróże Leona Barszczewskiego po XIX-wiecznej Azji Środkowej” - wystawa fotograficzna

„Utracony świat. Podróże Leona Barszczewskiego po XIX-wiecznej Azji Środkowej – wystawa fotograficzna

Hol MBP, ul. Minorytów 4

Wystawę można oglądać od 18 stycznia do 2 lutego 2017 r.

Utracony świat. Podróże Leona Barszczewskiego po XIX-wiecznej Azji Środkowej – wystawa fotografii Leona Barszczewskiego prezentująca życie codzienne, kulturę, obrzędy, legendy i muzykę ludów Wschodu. Dzięki tym zdjęciom możemy spojrzeć na twarze rdzennych mieszkańców dalekich zakątków Azji sprzed ponad stu lat. Leon Barszczewski uchwycił w kadrze obiektywu chwile grozy podczas górskich wypraw, utrwalił piękno i majestat lodowców oraz potęgę gór. Jednak najważniejsi byli dla niego ludzie — z jego fotografii spoglądają na nas bekowie i wieśniacy, biedacy i bogacze, tancerze i obłąkani, a nawet muzułmańskie kobiety odsłaniające twarze. Za swoje zdjęcia Barszczewski został nagrodzony złotymi medalami na wystawach w Paryżu i Warszawie.