„Tylko krajobraz” – wystawa Oksany Harbuzovej

"Tylko krajobraz" - wystawa Oksany Harbuzovej

2 lutego 2016 r. (wtorek), godz. 18.00

Fotogaleria MBP, ul. Minorytów 4

Wystawę można oglądać do 15 lutego 2016.

OKSANA HARBUZOVA – studentka Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Uczyła się w szkole artystycznej oraz na Uniwersytecie Pedagogicznym w Charkowie na Ukrainie. Lubi pracować w technice malarstwa olejnego, grafiki komputerowej i handmade. Jako wolontariusz udzielała się w różnych projektach artystycznych. Uwielbia  przyrodę i to ona, obok portretów, najczęściej pojawia się w twórczości Oksany. To będzie pierwsza wystawa ukraińskiej artystki.

O swoich działaniach mówi tak:

Kocham malarstwo za to co w nim jest, za bezpośredni kontakt artysty z obrazem, za możliwość przelania swoich emocji na płótno. W czymś nowym zawsze jest część czegoś starego. Nie można żyć bez historii, zwłaszcza jeśli chodzi o sztukę. Sztuka jest wieczna i natura też. Natura jest gotowym obrazem, który człowiek może uchwycić. Tym człowiekiem jest artysta.