„Twarze z ulic Manchesteru” – wystawa fotografii Bogusława Laitla

"Twarze z ulic Manchesteru" - wystawa fotografii Bogusława Laitla

22 marca 2016 r. (wtorek), godz. 18.00

Fotogaleria MBP, ul. Minorytów 4

Wystawa czynna do 14 kwietnia 2016 r.

BOGUSŁAW LAITL – absolwent studiów pedagogicznych, inżynierskich oraz fotograficzno-filmowych. Przez 37 lat, do emerytury, prowadził Pracownię Foto-Filmową oraz Dyskusyjny Klub Filmowy w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu. Wielu uczestników tych zajęć pozalekcyjnych obecnie profesjonalnie zajmuje się fotografią i filmem. Brał udział w fotograficznych wystawach indywidualnych i zbiorowych (krajowych i międzynarodowych). Jako nauczyciel pracował w Liceum Ogólnokształcącym nr 1, Liceum Ogólnokształcącym nr 2 oraz w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Opolu. W latach 1965/66 i 1966/67 prowadził międzywydziałową Pracownię Fotograficzną w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Opolu. W roku akademickim 1998/99 na Uniwersytecie Opolskim prowadził konwersatorium z filmoznawstwa. Od 1960 r. aktywnie działa w strukturach Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego (Koło Przewodników, Komisja Turystyki Pieszej, Opolski Klub Krajoznawców, Sekcja Fotografii Krajoznawczej). Organizuje wycieczki krajoznawcze w kraju i zagranicą oraz Letnie, Jesienne i Zimowe Spotkania ze Sztuką i Krajoznawstwem (odbyło się 79 spotkań). Jest pilotem wycieczek krajowych i zagranicznych, licencjonowanym przewodnikiem po Opolu, Opolszczyźnie i Kotlinie Jeleniogórskiej.

Twarze z ulic Manchesteru – wystawa będąca kontynuacją fotograficznego cyklu Twarze (dotychczas były prezentowane Twarze z wypraw turystycznych i Twarze z krajoznawczych wojaży). Celem tych wystaw jest reportażowy zapis fotograficzny osób w kraju i zagranicą.