The Last Frontier: wyprawa życia na Alaskę – spotkanie podróżnicze z Sebastianem R. Bielakiem

08/11/2019, godz. 18:00

The Last Frontier: wyprawa życia na Alaskę
Spotkanie podróżnicze z Sebastianem R. Bielakiem
Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50
8 listopada 2019 r. (piątek), godz. 18:00

Alaska to jedno z ostatnich miejsc na naszej planecie, gdzie przyroda wciąż rządzi się własnymi prawami, a człowiek jest tylko jednym z jej mniej znaczących elementów. Sebastian R. Bielak udał się w trzymiesięczną wyprawę na ten półwysep, żeby obserwować pracę tamtejszych parków przyrody i eksplorować bogactwa środowiska naturalnego.

Trzy miesiące spędzone w południowej i środkowej części Alaski zaowocowały niezapomnianymi przeżyciami: 900-kilometrowym spływem wzdłuż brzegu Jukonu, obserwacją drapieżnych ptaków, łowieniem ryb w rzekach, w których aż roiło się od łososi i wielkich szczupaków, samotnymi wędrówkami po leśnych duktach pełnych świeżych tropów niedźwiedzi, otarciem się o pożar tajgi i rzeczne tsunami.

Ta wyprawa to również niesamowite spotkanie z Atabaskami, którzy żyją w niemal odciętych od świata wioskach, na pograniczu nowoczesnej kultury oraz tradycyjnego stylu życia odziedziczonego po przodkach. Spotkanie będzie niezwykłą okazją do wysłuchania osobistej opowieści o nieskażonej naturze i o pierwotnej urodzie Alaski.

Sebastian R. Bielak – doktor nauk technicznych, fotograf, wykładowca, autor książek, wystaw fotograficznych oraz ponad setki artykułów i reportaży o tematyce przyrodniczej lub podróżniczej. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz Politechniki Krakowskiej. Z wykształcenia inżynier, ale z zamiłowania przyrodnik i podróżnik zafascynowany dziką przyrodą Alaski. Prowadzi stronę internetową poświęconą przyrodniczym podróżom po Polsce i świecie www.sebastianbielak.pl oraz kanał YouTube „Podróże Bliskie Naturze”.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/411111042908895/