Teraz e-czytam, czyli jak zostać Smart-Seniorem

brak lokacji

Dla dorosłych

Teraz e-czytam, czyli jak zostać Smart-Seniorem

Miło nam poinformować, że nasza biblioteka otrzymała dofinansowanie na projekt „Teraz e-czytam, czyli jak zostać Smart-Seniorem” w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pt. „Partnerstwo dla książki 2019”, ogłoszonego przez Instytut Książki, mającego na celu prowadzenie działań animujących czytelnictwo w bibliotekach publicznych. Partnerem przedsięwzięcia jest Centrum Informacyjno-Edukacyjne „Senior” w Opolu.

W ramach projektu „Teraz e-czytam, czyli jak zostać Smart-Seniorem” zorganizujemy dwa cykle warsztatów:

– przedwakacyjny – przeprowadzony w formie e-spacerów po Opolu wraz z urządzeniami mobilnymi i odpowiednimi aplikacjami (szczególnie Google Maps). Podczas wspólnych spotkań nauczymy się korzystania z urządzeń mobilnych w przestrzeni miejskiej, jak również poznamy lepiej historię naszego miasta. Wszystkich Seniorów, którzy chcieliby wziąć udział w tej części projektu zapraszamy na spotkania organizacyjne (do wyboru):

21.05.2019 – 12.00, Sala Konferencyjna MBP,  ul. Minorytów 4

23.05.2019 – 12.00, Centrum Informacyjno-Edukacyjne Senior w Opolu, ul. Nysy Łużyckiej 7a

Podczas spotkań sprawdzimy czy posiadają Państwo odpowiednie aplikacje na swoich urządzeniach, a w przypadku ich braku – pomożemy je zainstalować.

Uczestnictwo w warsztatach jest BEZPŁATNE. Mile widziany własny sprzęt mobilny (smartfon lub tablet). Jeśli nie posiadają Państwo urządzenia mobilnego, na potrzeby warsztatów udostępnimy biblioteczne tablety.

– powakacyjny – osiem spotkań pt. „Zaczytany e-senior” podczas których uczestnicy będą poznawać zbiory bibliotek cyfrowych, e-publikacje, korzystać z aplikacji dedykowanych, czytać książki na smartfonach i tabletach, wyszukiwać audiobooki i słuchowiska na płytach, odwiedzać blogi o książkach oraz korzystać z wirtualnych katalogów bibliotecznych. Szczegóły drugiej części projektu zamieścimy po wakacjach.

Serdecznie zapraszamy!

W razie pytań prosimy o kontakt:

Dział Informacji MBP – 77 454 80 30 wew. 302

mail: czytelnia@mbp.opole.pl