„Tacy jesteśmy, to nas interesuje” – wernisaż wystawy fotograficznej

03/09/2015, godz. 12:30 - 12/09/2015

"Tacy jesteśmy, to nas interesuje" – wernisaż wystawy fotograficznej

Tacy jesteśmy, to nas interesuje” – wernisaż wystawy fotograficznej

3 września (czwartek) 2015, godz. 12.30

Hol MBP, ul. Minorytów 4

Wystawa eksponowana będzie do 12 września 2015 r.

Organizatorzy XV Opolskich Dni Osób Niepełnosprawnych: Wojewódzkie Towarzystwo Walki z Kalectwem w Opolu oraz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Opolu  zapraszają na wystawę fotograficzną „Tacy jesteśmy, to nas interesuje„, której autorami są osoby niepełnosprawne.

Wystawa promuje i przedstawia świat widziany oczyma niepełnosprawnych, twórczych aspektów ich życia, dowodzi czynnego uczestnictwa w życiu społecznym i kulturalnym. Obserwacja życia „po swojemu”, przeżywanie piękna które ich otacza – to główna tematyka zdjęć.

Dwudziestu autorów zdjęć wywodzi się z różnych środowisk osób niepełnosprawnych, m.in.

Zrzeszeni są  m.in.: w Polskim Związku Niewidomych, w Opolskim Klubie Sportowo- Turystycznym Niewidomych  i  Słabowidzących „CROSS”, w Polskim Związku Niewidomych Koło Opole Miasto, Fundacji SZANSA DLA NIEWIDOMYCH, w Polskim Związku Głuchych Oddział Opolski,  w Domu Dziennej Pomocy „Magda Maria”, Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym, TRISO – Opolskim Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Dzieci z Trisomią 21.