Świąteczne wymianki w bibliotece

Świąteczne wymianki w bibliotece

Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50
11 grudnia (sobota), godz. 11:00-13:00

Macie w domu ozdoby świąteczne, które już Wam się znudziły? A może sami robicie dekoracje i chcielibyście pokazać je światu, zamiast chować do szuflady?

Jeśli na Waszych strychach i w pawlaczach gnieżdżą się zapomniane lampki, bombki, łańcuchy i pierniki na choinkę, stroiki, własnoręcznie zrobione świece czy kartki świąteczne – możecie przyjść z nimi do nas w sobotę 11 grudnia i wymieniać się do woli! Na pewno znajdzie się ktoś, kto da im drugie życie. A przy okazji może upolujecie coś dla siebie?

Czasem nie ma sensu kupować w sklepach nowych rzeczy i wyrzucać tych, które już nam się nie podobają. Zamiast napędzać konsumpcję i generować śmieci, wymieniajmy się! Pozbądźmy się tego, co już nam zalega w kartonach – niech to idzie w świat i służy innym!

• Udział w wymiankach jest bezpłatny
  • Przynosimy rzeczy sprawne i w dobrym stanie
  • Każda transakcja jest dobrowolna – jeśli ktoś nie chce się wymienić, należy uszanować jego decyzję
  • Rzeczy, które nikomu się nie spodobały, nie zostawiamy w bibliotece – zabieramy je ze sobą