Wczytuję mapę...

Świat oczami reporterek. Spotkanie z Karoliną Sulej i Urszulą Jabłońską

Data i godzina wydarzenia
21/02/2019, godz. 18:00

Lokalizacja
Biblioteka Główna - Sala konferencyjna

Kategoria
Spotkanie

Świat oczami reporterek. Spotkanie z Karoliną Sulej i Urszulą Jabłońską

Świat oczami reporterek
Spotkanie z Karoliną Sulej i Urszulą Jabłońską
21 lutego 2019 (czwartek), godz. 18:00
Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

Wstęp wolny

Karolina Sulej i Urszula Jabłońska to dwie uznane reporterki i podróżniczki. Razem zwiedzają świat, po czym piszą naprawdę ważne i dobre książki. Jako reporterki świetnie wykonują swoją misję i budują świadomość czytelnika. Autorki nie tylko informują o nieprawidłowościach i donoszą o rzeczywistości, czasami mniej lub bardziej odległej, ale wywołują refleksję nad poruszonymi tematami.

Karolina Sulej w książce Wszyscy jesteśmy dziwni pisze o Coney Island – dzielnicy Nowego Jorku, niegdyś światowej stolicy rozrywki, cyrków, wesołych miasteczek. Autorka przygląda się temu, w jaki sposób Amerykanie celebrują niewymuszoną formę rozrywki, ale też portretuje ludzi, którzy w cyrku swoją radość dają innym – pozbawiając się swojej.

Urszula Jabłońska w książce Człowiek w przystępnej cenie zadaje pytanie, ile wart jest człowiek. Swoim reportażem autorka burzy mit o Tajlandii jako kraju-raju. Pisze m.in. o handlu ludźmi, w której głównym tematem jest handel kobietami zmuszanymi do prostytucji, ale także o współczesnym niewolnictwie.