Spotkanie z Mariuszem Czubajem

Spotkanie autorskie z Mariuszem Czubajem

14 września 2015 r. (poniedziałek), godz. 18.00

Filia nr 18, ul. Oświęcimska 90

Mariusz Czubaj – antropolog kultury, profesor w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, autor powieści kryminalnych. Zajmuje się badaniami kultury popularnej, w tym kulturą fanowską oraz antropologią sportu. Prowadzi warsztaty literackie poświęcone kryminałom. Z Markiem Krajewskim napisał powieści: „Aleja samobójców” oraz „Róże cmentarne”. Jest autorem głośnych powieści m. in.: „21:37” (wyróżniona Nagrodą Wielkiego Kalibru dla najlepszej polskiej powieści kryminalnej i sensacyjnej 2008 r.),  „Kołysanka dla mordercy” czy „Martwe popołudnie”. Ostatnio opublikował książkę „Piąty beatles” (Warszawa 2015).

Dyskusyjny Klub Książki w Filii nr 18 działa od 2010 roku. W ramach klubu odbywają się spotkania autorskie organizowane w każdy trzeci poniedziałek miesiąca. Z klubowiczami spotkali się tacy autorzy jak Irena Matuszkiewicz, Marek Krajewski, Izabela Sowa i Katarzyna Enerlich.

Miejska Biblioteka Publiczna finansowana jest z budżetu Miasta Opola.