Wczytuję mapę...

Spotkanie z Hanną Pasterny i prezentacja książki „Tandem w szkocką kratkę”

Data i godzina wydarzenia
20/05/2015, godz. 17:00

Lokalizacja
Biblioteka Główna - Sala konferencyjna

Kategoria
Spotkanie

Spotkanie z Hanną Pasterny i prezentacja książki „Tandem w szkocką kratkę”

 

Spotkanie z Hanną Pasterny i prezentacja książki „Tandem w szkocką kratkę”

20 maja 2015 (środa), godz. 17:00

Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

wstęp wolny

 

Hanna Pasterny urodziła się w 1979 roku. Mieszka w Jastrzębiu Zdroju. Edukację rozpoczęła w ośrodku dla niewidomych w podwarszawskich Laskach i kontynuowała ją w Liceum Sióstr Urszulanek w Rybniku. Ukończyła francuskie Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Jastrzębiu. Po uzyskaniu tytułu licencjata, rozpoczęła studia na krakowskiej Akademii Pedagogicznej. Ukończyła podyplomowe studia logopedyczne na Uniwersytecie Śląskim. Pracuje jako konsultant ds. osób niepełnosprawnych w stowarzyszeniu Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych w Rybniku oraz prowadzi zajęcia logopedyczne dla przedszkolaków. Jest asystentką społeczną Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego prof. Jerzego Buzka.

„Tandem w szkocką kratkę” – prawdziwa historia niezwykłego spotkania niewidomej autorki z cierpiącą na zespół Aspergera Żydówką, Marion Hersh – profesorką z Uniwersytetu Glasgow. Tłem akcji jest współpraca obu pań nad pewnym projektem na rzecz niepełnosprawnych. Dwie tak odmienne dysfunkcje, zderzenie kultur, dwa skrajne temperamenty, gorliwa żydowska pobożność w spotkaniu z tradycją katolicką, koszerność i weganizm kontra mięsożerność oraz szereg innych przeciwieństw prowadzą do nieprawdopodobnych splotów okoliczności, obfitujących w humor sytuacyjny. Wszystko to niespodziewanie przeradza się w przyjaźń, zażyłość, akceptację i zrozumienie.

[źródło opisu: Wydawnictwo Credo]

 

„Jest to wyjątkowy, autentyczny i krzepiący zapis rodzenia się trudnej i pięknej przyjaźni. Optymistyczna i radosna, a zarazem pełna wnikliwej wrażliwości opowieść o mądrej dobroci, która potrafi wydobyć bliźniego z najgłębszej samotności…”

– Małgorzata Musierowicz