Spokój jest we mnie – warsztaty z praktycznej nauki mindfulnessu i medytacji

07/12/2019, godz. 11:00 - 08/12/2019

Dla wszystkich

Spokój jest we mnie - warsztaty z praktycznej nauki mindfulnessu i medytacji

Spokój jest we mnie – warsztaty z praktycznej nauki mindfulnessu i medytacji

Wstęp na warsztaty jest bezpłatny. Obowiązują zapisy.

ZAPISY ZAKOŃCZONE!

7-8 grudnia 2019
Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

07.12.2019 (sobota),

„Jak odnaleźć i utrzymać spokój wewnętrzny?”
Prowadzący Jadwiga Kander.

„Jak być uważnym”
warsztaty (praktyczna nauka)
Hae Mahn Sunim -Mnich Zen Zakonu Taego.

„Jak żyć spokojnie pomimo trosk i kłopotów?”
Sesja pytań i odpowiedzi.
Jadwiga Kander i Hae Mahn Sunim -Mnich Zen Zakonu Taego.

Wykłady będą i warsztaty odbywały się będą w języku polskim

Strój: swobodny – sugerowany biały, ale nie jest to obowiązkowe.
Zakończenie ok godz. 16:00

08.12.2019 (niedziela)

Praktyczna nauka technik mindfulnessu oraz medytacji.
Prowadzący: Jadwiga Kander oraz Tomasz Wolak

Strój swobodny, preferowany biały. Sugerowane skarpetki, bowiem praktykować będziemy medytację chodzoną.

Na zakończenie sesja pytań i odpowiedzi.

Prowadzący:

Jadwiga Kander – trener personalny, nauczycielka mindfulnessu i medytacji. Większość czasu mieszka w Tajlandii praktykując uważność i medytację. W Polsce prowadzi warsztaty oraz sesje indywidualne pomagając ludziom, aby stawali się osobami, takimi, jakim pragną być. Więcej informacji www.jadwigakander.pl, Facebook: Jadwiga Kander Nauczyciel, Instagram: Jadwiga Kander

Hae Mahn Sunim – mnich zen, zakonu Taego. W 1986r. przyjął 5 wskazań od Mistrza Zen Seung Sahn Soen Sa Nim’a a w 1989r. został Nauczycielem Dharmy Szkoły Zen Kwan Um. Przy nieocenionym udziale przyjaciół w 1987r. założył w Opolu Grupę Zen, w 2006r. Opolski Ośrodek Zen „Dae Won Sa”, w którym do 2012 roku był opatem. Przez cały ten czas prowadził codzienne praktyki zen, organizował odosobnienia z nauczycielami, warsztaty zen, kopiowanie sutr, ceremonie i wiele innych spotkań Sanghi. W 2009r. został Starszym Nauczycielem Dharmy. W roku 2011 wyjechał do Korei Południowej gdzie brał udział w 3 miesięcznym zimowym odosobnieniu w świątyni – Hyang Chon Sa (Zakon Jogye) wYesan. We wrześniu 2012 zamieszkał w Głównej Świątyni Szkoły Zen Kwan Um w Polsce, gdzie przyjął funkcję opata. W tym czasie poza codzienną poranną i wieczorną praktyką brał udział w zimowym 7 tygodniowym oraz w letnim 3 miesięcznym odosobnieniu. Podczas całego ok. 30 letniego okresu praktyki zen, brał udział i organizował wiele 3 i 7 dniowych odosobnień oraz 100 – dniowych Kido. W lipcu 2014r. przyjął święcenia Śramanera od Ven. Dr Jongmae Kenneth Park i został jego uczniem. W 2016 roku przebywał w świątyni Sŏnam sa i przyjął święcenia pełnego mnicha – bhikkhu w świątyni Bopryun sa w Seulu. Następnie założył w Borach Stobrawskich niedaleko Opola świątynię buddyjską Dae Won Sa oraz osrodek medytacji zen „Młody Las” W roku 2018 brał udział w kolejnym 100 dniowym odosobnieniu w Korei w świątyni Sŏnam sa.

Tomasz Wolak – urodzony w Opolu. Jego młodzieńcze poszukiwania odpowiedzi zaprowadziły go do ośrodka buddyjskiego Lini Karma Kagyu, w południowej Francji. Tam, przez 3 lata mieszkał, pracował i pobierał nauki na temat poglądu i medytacji pod kierunkiem Lamy Jigme Rinpoche, oraz innych, przyjeżdżających tam nauczycieli. W 1997 przeniósł się do Le Bost (środkowa Francja), innego ośrodka tej samej Lini praktyk i tam pod opieką Lamy Geundyna i jego uczniów uczestniczył w dwóch tradycyjnych, trzyletnich odosobnieniach medytacyjnych. W 2008 po zakończeniu drugiego odosobnienia przyjechał do Opola i zamieszkał tu. Na codzień zajmuje się masażem. Współpracuje również z Kliniką Medycyny Integracyjnej we Wrocławiu gdzie raz w tygodniu prowadzi warsztaty „Mindfulness, uwazność dla poczatkujacych” przybliżając tematykę medytacji dla każdego.