Skupienie – wernisaż fotografii Marcina Skupienia

10 maja 2022 | 18:00
Fotogaleria MBP, ul. Minorytów 4

Wystawę można oglądać do 31 maja 2022

Biegniemy przez życie coraz szybciej, coraz więcej nas omija. Fotografując rzeczywistość staram się uchwycić rzeczy drobne, najdrobniejsze – szczegóły, które nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Jednak, gdy się na nich skoncentrujemy, skupimy swoją uwagę, wówczas odsłaniają nam one świat z zupełnie innej, często nowej, perspektywy.

– Marcin Skupień

Autor o sobie:

Urodziłem się w 1981 roku w Kępnie, gdzie dorastałem i ukończyłem liceum ogólnokształcące. Następnie uczyłem się informatyki w technikum w Ostrzeszowie, a później socjologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Interesuję się muzyką, uwielbiam grać na perkusji. Fotografią analogową zajmuję się od siedemnastego roku życia, cyfrową od pół roku. Niedawno wygrałem konkurs fotograficzny, w którym moje zdjęcie trafiło na okładkę tomiku poezji, co motywuje mnie do dalszej pracy. Wystawa nosi tytuł Skupienie, ponieważ ma to nawiązywać do szczegółów, które stanowią istotny element moich fotografii.