Sielski zakątek – spotkanie z Barbarą Sośnicą-Czekałą

Prowadzenie: Małgorzata Lis-Skupińska
11 grudnia 2019 / godz. 17:30
Galeria MBP Zamostek, ul. Minorytów 4

Główna bohaterka powieści, Alina, po zamieszkaniu w domu swoich przyjaciół – tytułowym sielskim zakątku, który mieści się w Prudniku – odkrywa, że miejsce to kryje morze tajemnic, niezdefiniowany skarb. Co więcej, najwyraźniej są ludzie, którzy pragną ten tajemny skarb wykraść. Alina wraz z przyjaciółmi zaczynają poszukiwania, w wyniku których mroczne sekrety wychodzą na jaw, zaś Alina i jej przyjaciele stają z nimi twarzą w twarz. Kto wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko? Odpowiedź na to pytanie poznają Państwo czytając Sielski zakątek, Barbara Sośnica-Czekała uchyli zaś rąbka tajemnicy podczas spotkania autorskiego.

„Lubię takie miejsca, domy, które mają swoją przeszłość. Naciskam ozdobną klamkę w starych drzwiach, pamiętając o tych dłoniach, które za nią chwytały sto, dwieście lat temu. W tym sensie sielski zakątek jest dla mnie miejscem szczególnym, jak i setki takich innych zakątków” – opowiada Barbara Sośnica-Czekała. Dzięki tej książce mamy okazję – wraz z autorką i bohaterami – nacisnąć klamkę wrót do sielskiego zakątka i przeżyć przygodę, o której wcześniej nawet nie mieliśmy odwagi marzyć. No to w drogę!

Barbara Sośnica-Czekała – urodziła się w Prudniku na Śląsku Opolskim. Mieszka na końcu ślepej uliczki. Z wykształcenia jest polonistką, z pasji bibliotekarką i arteterapeutką. Swoje opowiadania, felietony i humoreski publikuje w prasie. Powieść „Sielski zakątek” to jej debiut książkowy. Jak sama mówi: „W powieści znajdziecie to, co autorce się przydarzyło lub przydarzyć mogło.”