Wczytuję mapę...

SPOTKANIE ODWOŁANE! // Rzeczniczka – spotkanie z Aleksandrą Żuberek-Śmierzyńską

Data i godzina wydarzenia
21/10/2020, godz. 18:00

Lokalizacja
Biblioteka Główna - Sala konferencyjna

Kategoria
Spotkanie

SPOTKANIE ODWOŁANE! // Rzeczniczka – spotkanie z Aleksandrą Żuberek-Śmierzyńską

Szanowni Państwo, spotkanie z Aleksandrą Żuberek-Śmierzyńską jest odwołane.

 

 

Rzeczniczka – spotkanie z Aleksandrą Żuberek-Śmierzyńską
Prowadzenie: Magdalena Szybińska
21 października 2020, g. 18:00
Sala spotkań MBP, ul. Minorytów 4


Obowiązują zapisy: (77) 454 80 30

Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 15:00


Rzeczniczka to powieść obyczajowa z wątkami political-fiction, kryminalnymi i historycznymi, której akcja rozgrywa się we współczesnym Opolu. Autorka ukazuje dziwactwa urzędników, miażdżącą siłę plotek i groźby przełożonych, z którymi musi się zmierzyć bohaterka powieści. Ta nieświadomie wplątuje się w niebezpieczną sprawę z mniejszością narodową, a za sprawą tajemniczej kobiety z obrazu poznaje rodzinne tajemnice sprzed wieku, które miały pozostać w ukryciu. Wszystko rozgrywa się w Opolu – mieście z pogmatwaną i bolesną historią, która wraca jak bumerang…

Rzeczniczka to powieść debiutancka, do której wydania przyczyniło się wiele osób. Powstał również audiobook czytany przez znaną dziennikarkę Radia Opole, Magdalenę Szybińską. Książka została objęta patronatem Prezydenta Miasta Opola oraz Aeroklubu Opolskiego.

Aleksandra Żuberek-Śmierzyńska – polonistka, ukończyła Uniwersytet Opolski. Po ukończeniu studiów rozpoczęła pracę w Urzędzie Miasta Opola, gdzie pracuje już 14 lat. Od stanowiska sekretarki wiceprezydenta, przez Biuro Prasowe trafiła do Działu Promocji UM, gdzie obecnie jest głównym specjalistą. Na co dzień próbuje połączyć proceduralne myślenie typowego urzędnika z kreatywnością marketingowca. Dba o wizerunek miasta, które wybrała podczas studiów i pokochała jak swoje. Powieści pisała od podstawówki, długopisem w zeszytach, a później przepisywała u dziadków na starej maszynie. Za namową znajomych wróciła do pisania. Nie wyobraża sobie innego tematu do opowieści, niż to miasto – pełne sprzeczności, trudnej historii, od której nie można uciec i wspaniałych miejsc, do których warto wracać.