Reminiscencje krapkowickie w rysunku – wernisaż wystawy Adama Werwińskiego

wernisaż wystawy Adama Werwińskiego

5 lipca 2021 | 18:00 | Fotogaleria MBP, ul. Minorytów 4

Wystawa potrwa do 30 lipca

Prezentowane na wystawie szkice powstały w wyniku żywego zainteresowania historią Krapkowic. Na ekspozycji zobaczymy liczne sceny rodzajowe, których tematem są wydarzenia historyczne oraz współczesne.

Adam Werwiński
urodził się w Linowie w 1952 roku. Rysowanie było dla niego sporą frajdą już od dzieciństwa. Pierwsze poważne prace wykonywał w pracowni plastycznej w wojsku. Był plastykiem zakładowym w Cementowni „Górażdże”. Uczestniczył w plenerach w Górach Świętokrzyskich. Prowadził kółko plastyczne w liceum w Gogolinie. Przyjaźnił się z Janem Szczyrbą i spędzał sporo czasu w jego pracowni, gdzie starał się zgłębić arkana sztuki. Po zakończeniu cyklu plenerów w Kielcach, uczestniczył w zbiorowej wystawie „Dzieło rąk” we Wrocławiu. Jego wystawa w roku 2000 w Pałacu w Mosznej przyniosła propozycję wstąpienia do PZAP Sztuka Użytkowa w Opolu. Wiele prac artysty powstaje w zaciszu pracowni. Został instruktorem plastyki w Domu Kultury w Krapkowicach. Praca z ludźmi i dla ludzi rozpoczęła piękny rozdział w jego życiu pod względem samorozwoju i pogłębienia warsztatu.