„Radość” – wystawa

Biblioteka Główna - Hol

„Radość” – wystawa

Hol MBP, ul. Minorytów 4

Wystawę można oglądać w dniach od 29 maja 2017 do 11 czerwca 2017.

TRISO – Opolskie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzieci z Trisomią 21 działa już 18 lat. Stara się pomagać rodzicom i opiekunom osób z zespołem Downa w terapii i rehabilitacji ich dzieci. Organizują i prowadzą terapie: logopedyczną, pedagogiczną, psychologiczną, rehabilitację na basenie, hipoterapię, dogoterapię, terapię zajęciową. Spotykają się na okolicznościowych imprezach i kilkudniowych wycieczkach. Ich młodzież pod opieką wolontariuszy wyjeżdża samodzielnie na letnie obozy nad morze.

Stowarzyszenie zaprasza do współpracy rodziców, wolontariuszy, a także każdego, kto ma ciekawy pomysł i chciałby z nimi spędzić trochę czasu.

W ostatnich latach starają się skupić swoją uwagę także na starszej młodzieży, która kończąc edukację szkolną często pozbawiona jest możliwości dalszego rozwoju. Dla nich właśnie prowadzone są atrakcyjne formy terapii: spotkania z rówieśnikami, zajęcia muzyczne, taneczne, fotograficzne, które pobudzają twórcze myślenie i sprawności manualno-sensoryczne oraz są okazją do wyrażania samego siebie i bycia sobą w nieskrępowany sposób.

Z tego typu działań powstał zbiór fotografii pt. „RADOŚĆ” – prace uczestników zajęć fotograficznych i jej instruktorki Katarzyny Krause.

Z autorami zdjęć i ich rodzicami spotykać się można 1 czerwca 2017 roku w godzinach 17:15-18:15.

Szczegółowe informacje:

www.triso.eu