Wczytuję mapę...

Quiz językowy i spotkanie z Agatą Hącią

Data i godzina wydarzenia
22/09/2017, godz. 10:00

Lokalizacja
Biblioteka Główna - Sala konferencyjna

Kategoria
Dla dzieci

Quiz językowy i spotkanie z Agatą Hącią

Co złodziej, który miał nogi ciekawe, trzymał w piwnicy? – quiz językowy i spotkanie z Agatą Hącią w ramach projektu Mów po polsku 2!
22 września 2017 (piątek), godz. 10:00
Wypożyczalnia dla Dzieci-Pokój Bajek, ul. Minorytów 4
wstęp wolny

Dlaczego złodziej, a zwłaszcza jego ciekawe nogi, mogą być intrygujące? Jak przez stulecia zmieniały się znaczenia wyrazów? Zapraszamy najmłodszych czytelników do rozmowy i wspólnej zabawy w detektywów językowych. Autentyczność materiału gwarantowana!

dr Agata Hącia – językoznawca, wykładowca akademicki. Specjalizuje się w zagadnieniach kultury języka. Wykładowca UW, członkini Zakładu Dydaktyki Przedmiotów Szkolnych IBE oraz Rady Programowej IBE. Wieloletnia współprowadząca poradnię językową UW. Członkini jury Olimpiady Literatury i Języka Polskiego oraz Zespołu Ortograficzno-Onomastycznego i Zespołu Języka w Mediach Rady Języka Polskiego. Autorka tekstów naukowych i popularnonaukowych poświęconych polszczyźnie; autorka oraz (z ramienia MEN) recenzentka podręczników szkolnych. Popularyzatorka języka polskiego jako wieloletnia współpracownica Polskiego Radia.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Ojczysty – dodaj do ulubionych.

Partner:
– Miasto Opole

Patroni medialni:
– TVP3 Opole
– Radio Doxa
– Opole Nasze Miasto
– NTO
– Gazeta Opole
– Radio Opole

Współpraca medialna:
– Radio Wawa
– Radio Eska