„Pura natura – przyrodnicze skarby Kostaryki” – spotkanie z Maciejem Kowalskim

„Pura natura – przyrodnicze skarby Kostaryki” – spotkanie z Maciejem Kowalskim

Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50
29 maja 2023 (poniedziałek), godz. 18:00

Spotkanie będzie również dostępne w formie online na profilu Filii nr 4: https://www.facebook.com/filianr4

Podróżnik i przyrodnik Maciej Kowalski nigdy nie obiera kierunków łatwych i przyjemnych. Nie inaczej było i tym razem: pojechał do Kostaryki, ale nie po to, żeby wygrzewać się na rajskich plażach. Jak zwykle wybrał trudniejszą drogę – założył wysokie buty, wygodne ubranie, na którym nie widać błota, uzbroił się w repelenty i sprzęt fotograficzny i wszedł w kostarykańską dżunglę, jedno z najwspanialszych przyrodniczo miejsc na Ziemi.

Dla naszego gościa, który fotografował już dziką przyrodę na sześciu kontynentach, ta wyprawa była najbardziej owocna ze wszystkich dotychczasowych! Kostaryka jest najbardziej bioróżnorodnym krajem na Ziemi i widać to na zdjęciach. Ptaki są głównym obiektem zainteresowań Macieja i podczas tego wyjazdu zaobserwował 450 ich gatunków (!) – co jest bardzo dobrym wynikiem, szczególnie biorąc pod uwagę okoliczności: w dżungli trzeba patrzeć głównie pod nogi. Dlaczego – dowiecie się na spotkaniu i gwarantujemy, że będziecie pod wrażeniem!

Zapraszamy na wydarzenie poświęcone wspaniałościom kostarykańskiej przyrody w parkach narodowych Quetzales i Volcan Arenal, na wybrzeżu Pacyfiku w rejonie zatoki Nicoya, w mglistych lasach deszczowych w Monteverde i Santa Elena, w nizinnym lesie tropikalnym w La Selva, w lasach karaibskiego zbocza we wschodniej części prowincji Cartago! Jak zwykle, spotkaniom z Maciejem Kowalskim towarzyszą znakomite zdjęcia i opowieść nie tylko o przyrodzie, ale też o regionie, kraju i Kostarykańczykach, najszczęśliwszych ludziach na świecie.

Spotkanie będzie również dostępne w formie online. Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/949644482854503. Kliknijcie „Zainteresowany/a” lub „Wezmę udział”, żeby dostać przypomnienie o nadchodzącej transmisji.

Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy!

MACIEK KOWALSKI ma kilkunastoletnie doświadczenie w pracy edukatora ekologicznego, przewodnika i organizatora wycieczek przyrodniczych, publicysty, moderatora kartotek przyrodniczych oraz wykonawcy ekspertyz środowiskowych. Brał udział w licznych projektach ochroniarskich i naukowo-badawczych, w ramach których współpracował z wieloma organizacjami pozarządowymi, placówkami naukowymi, samorządami lokalnymi oraz instytucjami ochrony przyrody, takimi jak np. parki narodowe. Od dekady prowadzi rozpoznawalnego w ptasiarskim środowisku bloga podróżniczego „Birdaholic”. Publikuje w kwartalniku „Ptaki Polski”. Promuje ekonomiczną turystykę przyrodniczą organizowaną “na własną rękę” i z poszanowaniem środowiska naturalnego.