Przystanek Twórczość vol.7 – Filmowe Przedszkole

12/11/2022, godz. 12:00

Biblioteka Główna - Wypożyczalnia dla Dzieci (Pokój Bajek)

Dla dzieci

Przystanek Twórczość vol.7 – Filmowe Przedszkole

Zapraszamy serdecznie wszystkie rodziny z dziećmi na poranek filmowy w ramach projektu Przystanek Twórczość vol.7 – Filmowe Przedszkole do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu.

Dzieci czeka fajna zabawa, oprócz seansów filmowych poprowadzimy kreatywne warsztaty dla dzieci i ich opiekunów oraz wspólnie poczytamy książkę. W taki sposób cykl Filmowe Przedszkole łączy promocję współczesnej literatury i kinematografii poprzez organizację wspólnego czytania książek dla dzieci, uzupełnianych jak projekcjami filmów, tak i warsztatami artystycznymi.

pokazy co sobotę o 12:00
Wypożyczalnia dla Dzieci – Pokój Bajek MBP Opole
WSTĘP WOLNY!

05.11.2022
12:00 Mama Mu wraca do domu, reż. Christian Ryltenius, 63 min., 2021
Czytanie książki + warsztaty
Ile przygód może pomieścić cały świat? A jedna farma? „Mama Mu wraca do domu” to pełna optymizmu i uroku historia o przyjaźni i odnajdywaniu swojego miejsca na ziemi. Mama Mu to odlotowa krowa, która nigdy się nie nudzi. Zamiast siedzieć na łące, woli próbować nowych rzeczy – stania na głowie, jazdy na deskorolce, a nawet nurkowania! W codziennych wybrykach towarzyszy jej oddany przyjaciel, Pan Wrona. Kiedy pewnego dnia na farmę przybywa bocian-obieżyświat, uporządkowane życie na farmie wywraca się do góry nogami. Mama Mu zainspirowana historiami o odległych zakątkach świata, postanawia opuścić zagrodę i wyruszyć w daleką podróż. Wokół jest przecież tyle do zobaczenia! Jej optymizmu nie podziela jednak Pan Wrona, który najchętniej nigdzie by się nie ruszał. Przyjaźń bohaterów zostaje wystawiona na próbę, a Mamę Mu czeka odpowiedź na ważne pytanie. Czym tak naprawdę jest dom i skąd mamy wiedzieć gdzie jest? Odpowiedź, zupełnie jak przygoda i dobra zabawa, czai się tuż za rogiem.

12.11.2022
12:00 Przytul mnie. Poszukiwacze miodu, reż. Anna Błaszczyk, 70 min., 2022
Czytanie książki + warsztaty
Mały Miś marzy o urodzinowym miodowym torcie. Niestety, Tatuś Miś nie może spełnić życzenia – wszystkie ule w lesie są już puste! Trzeba wyruszyć do Złotej Krainy, aby zdobyć najważniejszy składnik ciasta. Ulewa zniszczyła wszystkie słoiki z zapasami złotego przysmaku. Nic nie uchowało się także w owadzich kryjówkach. Po podsłuchaniu rozmowy pszczół Mały Miś wie, że mnóstwo miodu znajdzie w tajemniczej Złotej Krainie, na skraju lasu. Choć jego tata najchętniej zostałby w jas kini i uciął sobie drzemkę, niedźwiadek przekonuje go do wspólnego ruszenia ku przygodzie. To ma być jego pierwsza w życiu dłuższa wycieczka, dzięki której udowodni, że jest samodzielny i odważny! Animacja powstała na podstawie książki Proszę mnie przytulić Przemysława Wechterowicza z ilustracjami Emilii Dziubak.

19.11.2022
12:00 Yakari i wielka podróż, reż. Xavier Giacometti, 82 min., 2020
Czytanie komiksów + warsztaty
„Yakari i wielka podróż” to rozgrywająca się na tle niesamowitych krajobrazów i dzikiej natury, opowieść o przyjaźń, odwadze i pogoni za przygodą. Yakari z plemienia Siuksów (rdzennych mieszkańców Ameryki) ma jedno marzenie: wskoczyć na grzbiet najszybszego dzikiego mustanga Małego Pioruna. Do tej pory nie udało się to jeszcze nikomu! Kiedy okazuje się, że jego plemię musi uciekać przed nadciągającym tornadem, chłopiec ma ostatnią szansę, by odnaleźć niedoścignionego konia. Ciąg emocjonujących przygód zapoczątkuje spotkanie z Wielkim Orłem, który obdarza chłopca niezwykłą umiejętnością rozmawiania ze zwierzętami. Nie tracąc ani chwili, Yakari wyrusza w samotną podróż przez tereny nieprzyjaznego plemienia. Zdany tylko na siebie, musi przeprawić się przez rwącą rzekę, przejść wielkie równiny i pokonać strzeliste góry. Czy uda mu się odnaleźć Małego Pioruna i wrócić do swoich bliskich? Daleka i pełna zasadzek trasa okaże się drogą ku prawdziwej przyjaźni!

Projekt Przystanek Twórczość vol 7. jest współfinansowany ze środków Prezydenta Miasta Opola, Marszałka Województwa Opolskiego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.