Przenikliwy chłód betonu i stali – wystawa fotografii i spotkanie z Pawłem Dragą

03/09/2021, godz. 00:00 - 01/10/2021

Spotkanie, Wystawa

Przenikliwy chłód betonu i stali – wystawa fotografii Pawła Dragi
Galeria „Rondo” – Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50

Wstęp wolny

Wystawę zakończy spotkanie z autorem zdjęć w dniu 1 października o 18:00 w Filii nr 4

Te miejsca są aż ciężkie od historii.  Natykamy się na nie w środku lasu, w górach, w głuszy. Dawne fortyfikacje, bunkry i schrony to niegdyś sceny zaciekłych walk – głośne od wykrzykiwanych rozkazów, huku dział i ostatnich, rozpaczliwych strzałów. Dzisiaj to miejsca opuszczone, bezpańskie, ciche jak groby.

Fotografie Pawła Dragi pokazują wybrane przykłady sztuki fortyfikacyjnej – polskiej, niemieckiej i czechosłowackiej. Czy w opuszczonych wojskowych budowlach wciąż pobrzmiewają echa starych konfliktów? Zapraszamy do odwiedzania wystawy „Przenikliwy chłód betonu i stali” – zdjęcia można oglądać do 1 października, a ekspozycję zwieńczy finisaż i spotkanie z autorem pod tym samym tytułem (1 października, godz. 18:00).

Paweł Draga – z wykształcenia historyk-archeolog, z pasji militarysta i podróżnik. Jeden z prekursorów zorganizowanej turystyki militarnej w Polsce. Osiem lat temu założył i do dzisiaj prowadzi na Facebooku popularny wśród miłośników militariów blog: „Militarne podróże”.