Pory roku według Starszych Panów

Pory roku według Starszych Panów

2.12-30.12.2015

Fotogaleria MBP, ul. Minorytów 4

W tym roku obchodzimy setną rocznicę urodzin Jeremiego Przybory – jednego z dwóch, obok Jerzego Wasowskiego, członków legendarnego „Kabaretu Starszych Panów”. Z tej okazji, jak również przez wzgląd na obecny jesienny klimat, ten za oknem oraz literacki, przygotowaliśmy wystawę poświęconą porom roku w twórczości obu Panów.

W Fotogalerii MBP będą Państwo mogli przyjrzeć się kilkudziesięciu tekstom z repertuaru Dwóch Panów „J” utrzymanym w tematyce wystawy, jak też obejrzeć zbiory dostępne w MBP związane z „Kabaretem Starszych Panów”. Wystawie towarzyszyć będzie prezentacja multimedialna z krótkim rysem biograficznym obu twórców, a wszystko to przy dźwiękach niezapomnianej muzyki, która przeniesie Państwa do złotych czasów polskiego kabaretu.

2.12.2015 r. (środa), godz. 17.00
Spotkanie z Moniką Wasowską i Grzegorzem Wasowskim