Polnar w druku

POLNAR w druku – wystawa

3 kwietnia 2017 (poniedziałek), godz. 18:00

Hol MBP, ul. Minorytów 4

Wystawa czynna do 29 kwietnia 2017 roku.

MBP jako partner projektu „Byty Pokątne. Bolesław Polnar 1952-2014” realizowanego przez Galerię Sztuki Współczesnej w Opolu zaprezentuje wydane drukiem rysunki, plakaty, ilustracje, projekty okładek autorstwa Bolesława Polnara, które ukazały się w czasopismach Opole i Strony, w kilkudziesięciu tomikach poezji znanych opolskich poetów i literatów (m.in H. Dudy, T. Soroczyńskiego, T. Nietykszy, W. Pyki, a także w programach teatralnych Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu.

Charakterystyczna, ekspresyjna kreska, trafny i dowcipny komentarz, a także ogromna różnorodność podejmowanych tematów pokazuje, jak wszechstronnym twórcą był Bolesław Polnar. Wycinek tej wszechstronności, który zawiera się w drukach – tych znanych, tych które odkrywamy na nowo i tych które są całkowicie nieznane – tworzy wystawę, na którą serdecznie zapraszamy.