Wczytuję mapę...

Pokój mojej Mamy – wernisaż wystawy Mirosława Mokrzyckiego

Data i godzina wydarzenia
06/08/2018, godz. 00:00 - 31/08/2018

Lokalizacja
Biblioteka Główna - Fotogaleria

Kategoria
Wystawa

Pokój mojej Mamy - wernisaż wystawy Mirosława Mokrzyckiego

Pokój mojej Mamy
Wernisaż wystawy Mirosława Mokrzyckiego
6 sierpnia 2018 (poniedziałek), godz. 18:00
Fotogaleria MBP, ul. Minorytów 4

Wstęp wolny

Wystawę można oglądać do 31 sierpnia 2018

 

Dom rodzinny większości z nas kojarzy się z ciepłem, beztroską, gwarem, zapachami, świętami. Wydaje się to nam tak normalne, jak nadchodzące po sobie pory roku. Następnie zazwyczaj opuszczamy bezpieczną domową przystań, żeby rozpocząć samodzielne życie, często w biegu, nad którym zazwyczaj nie ma czasu się zastanowić. Jednak po odejściu rodziców pozostaje opuszczony i pusty dom, do którego po latach powracamy i jeśli potrafimy się wyciszyć, to okaże się, że zwykłe przedmioty, niemodny wystrój mieszkania, wszystko to, z czym wzrastaliśmy, jakby zwracało emocje i zaczynało do nas przemawiać. Jeśli bez lęku poddamy się nastrojowi, okaże się, że znajdujemy się jakby w dużym fotoplastykonie, gdzie zagłębiamy się w magicznej atmosferze i wracamy do lat dzieciństwa i młodości.

Fotografie z projektu Pokój mojej Mamy są fragmentem większego zamierzenia artystycznego. To osobista, przełożona na realne zdjęcia wizja tamtych czasów. Takie wspomnienia mają logikę snu, marzeń i za kilka miesięcy ten dom zostanie tylko w pamięci, fotografiach i kilku przedmiotach zabranych na pamiątkę, a po jakimś czasie i one znikną bezpowrotnie.

Mirosław Mokrzycki: Fotografią zajmuję się od lat osiemdziesiątych. Od roku 2013 jestem członkiem Opolskiego Towarzystwa Fotograficznego, a fotografia stała się moją pasją. Od tego czasu miałem szereg indywidualnych oraz zbiorowych wystaw. Od 2 lat jestem członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków i Sztuki Użytkowej. Należę również do Foto Klubu w Opolu, gdzie także wystawiam swoje fotografie. Jednym z moich największych sukcesów było pokazanie swojej fotografii na wystawie zbiorowej w Muzeum Narodowym we Wrocławiu.