PEOPLE/LUDZIE – wystawa malarstwa Mariana Zwierzchowskiego

9 sierpnia 2021 | 18:00
Galeria Zamostek MBP, ul. Minorytów 4

Wystawę można oglądać do 31 sierpnia 2021

Marian Zwierzchowski – malarz, grafik, projektant form przemysłowych, nauczyciel i technolog. Różnorodność zawodów, zamiłowań i pasji była odbiciem jego losów życiowych. Do roku 1981 w kraju, jako czynny członek i współzałożyciel Puławskiego Klubu Plastyków i członek Towarzystwa Sztuk Pięknych w Lublinie, potem przez ponad 30 lat w różnych krajach Europy Zachodniej, gdzie pracował twórczo, wystawiał i projektował formy przemysłowe dla potrzeb marketingowych znanych firm kosmetycznych, farmaceutycznych i optycznych.

Podróżował po Europie, Ameryce Północnej i Środkowej, Afryce Północnej i Azji zbierając doświadczenia, malując, pasjonując się sztuką i kulturą tych kontynentów, odwiedza Alaskę, Meksyk, Koreę, Japonię, Indonezję, Gruzję, Chiny i Tunezję.

Obecnie mieszka w Świnoujściu gdzie czynnie działa w środowisku artystycznym, wystawiając, biorąc udział w licznych plenerach krajowych i zagranicznych.

Aktywnie współpracuje z Galerią „ART” w Świnoujściu, brał udział w cyklicznych wystawach „KUNST OFFEN” i „KUNST HEUTE” oraz uczestniczył w Programie Współpracy Transgranicznej Południowy Bałtyk 2007-2013 „FOUR CORNERS”. Od roku 2011 bierze udział w corocznych wystawach w Teltow koło Berlina i w cyklicznych międzynarodowych wystawach Kap-Hoorn ART w Bremen i w FormART Glinde koło Hamburga.

Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa.