Paleta barw – wernisaż wystawy Helgi Marii Radochońskiej

Paleta barw – wernisaż wystawy Helgi Marii Radochońskiej

10 grudnia 2019 / godz. 18:00
Galeria MBP Zamostek, ul. Minorytów 4

Wystawę można oglądać do 9 stycznia 2020 r.

Idea mojego malarstwa przechodzi fazę przeobrażania w malarstwo nieco bardziej współczesne. W moich myślach rodzi się nowy sposób jego realizacji. Na motywach dotychczasowego realizmu powstaje nowy obraz i sposób jego przedstawiania. Jest on prostszy w odbiorze, a jego bazę stanowi przede wszystkim kolor. Stąd tytuł wystawy: Paleta barw. Obrazy, które powstały według tej palety nasycone są kolorami – stają się ciekawsze, jasne i przyjemniejsze w odbiorze. Jedno chyba tylko pozostanie niezmienne w moim malarstwie. Treścią prac jest kontakt z naturą i przyrodą, zaś jego tematem zawsze będzie pejzaż. W moim malarstwie dojrzewam do malarstwa współczesnego, abstrakcyjnego, figuratywnego. Mimo to staram się nie odchodzić zbyt daleko od wizji rzeczywistości.

– Helga Maria Radochońska

Helga Maria Radochońska – ukończyła malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Obecnie przystępuje do obrony dyplomu magisterskiego w zakresie Edukacji Artystycznej na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Uczestniczyła w ogólnopolskich konkursach plastycznych i wystawach pokonkursowych, m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Zakopanem, Szklarskiej Porębie i Kamiennej Górze. Wielokrotnie organizowała wystawy indywidualne w Opolu, Wrocławiu, Lesznie i Przemyślu. Malarstwo jest jej życiową pasją i spełnieniem marzeń. W 2019 roku obroniła dyplom magistra sztuki o specjalności projektowanie graficzne i nowe multimedia.