Pakistan. Miłość w świecie zaaranżowanych małżeństw

23/10/2019, godz. 18:00

Pakistan. Miłość w świecie zaaranżowanych małżeństw

Pakistan. Miłość w świecie zaaranżowanych małżeństw – spotkanie podróżnicze z Renatą Matusiak
Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50

23 października 2019 r. (środa), godz. 18:00

Małżeństwo w Pakistanie to nie tyle związek dwojga ludzi, co związek dwojga rodzin. Kobiety zajmują się poszukiwaniem wybranki dla swoich synów, braci, kuzynów. Młodzi mogą się też poznać sami, ale potrzebują akceptacji rodziców. Stuprocentowa gwarancja, że rodzice dziewczyny zgodzą się na ślub istnieje wtedy, gdy chłopak ma państwową posadę. Dlaczego? W sektorze prywatnym nie ma emerytur!

Ponadto usłyszycie od naszej bohaterki o jej samotnej trzymiesięcznej wędrówce przez Pakistan – kraj, w którym nie ma miejsca dla podróżujących w pojedynkę kobiet. O przemierzaniu z uzbrojoną eskortą miejsc wyjętych spod jurysdykcji pakistańskiego rządu, przeprawie przez przełęcz Chajber na pograniczu pakistańsko-afgańskim (jako pierwsza Europejka) i o najwyżej położonej drodze świata, Karakorum Highway.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/482739615649175/

RENATA MATUSIAK – podróżniczka, nauczycielka, bibliotekarka.  Odwiedziła ponad 60 krajów, podróżując sama, niskobudżetowo, najczęściej autostopem. Dwa lata spędziła w Kirgistanie, pracując jako lektor języka polskiego na Kirgisko-Rosyjskim Uniwersytecie Słowiańskim i prowadząc audycję Polonia w kirgiskim radiu. Ponad 2 lata przebywała w Ameryce Południowej  (Ekwador, Peru, Boliwia, Kolumbia, Wenezuela), w tym 3 miesiące w dżungli amazońskiej z plemieniem Aczuar. Mieszka w domach miejscowych, dzięki czemu zawsze jest blisko prawdziwego życia, kultury i zwyczajów gospodarzy. Publikuje artykuły w czasopiśmie „Poznaj Świat“.