Opowieści o Islandii – spotkanie podróżnicze z Wacławem Zdziebłowskim

Liczba miejsc ograniczona! Zapisy pod numerem 512-370-509
Zapis spotkania dostępny na
www.facebook.com/filianr4

Islandzkie krajobrazy są unikatowe – każdy, kto choć raz tam zawitał, bezbłędnie rozpozna Islandię na niepodpisanym zdjęciu czy w filmie. Ta kombinacja wulkanicznych skał, szalejącego wiatru, zapachu morza i skąpej roślinności tworzy budzi u podróżnika trudną do opisania mieszankę uczuć: odtąd już zawsze będzie za tą wyspą tęsknił, będzie wspominał ją z nostalgią, będzie ją kochał na odległość.

Nasz gość wraz z żoną i dorosłym synem zrobił to, co najlepszego może zrobić turysta: wrócił na Islandię. Postanowili wynająć auto i zobaczyć to, czego nie udało im się zobaczyć za pierwszym razem: odwiedzili Fiordy Zachodnie, półwysep Snæfellsnes, słynny Złoty Krąg z parkiem narodowym Þingvellir, gejzerami i monumentalnym wodospadem Gullfoss, Park Narodowy Vatnajökull z największym w Europie lodowcem i przepiękną laguną Jökulsárlón. Podróżowanie po Islandii z namiotem – nawet latem – to przygoda dość wymagająca. Ale możliwość zasypiania i budzenia się z takimi widokami na wyciągnięcie ręki warta jest każdych wyrzeczeń.

WACŁAW ZDZIEBŁOWSKI – absolwent Akademii Rolniczej w Krakowie i emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Ogrodniczych w Prószkowie. Wraz z żoną podróżuje po świecie, jako cel wypraw wybierając miejsca oddalone od modnych kurortów.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1132236147184150/