Opolskie nieznane – otwarcie wystawy fotografii Pawła Uchorczaka

Opolskie nieznane – otwarcie wystawy fotografii Pawła Uchorczaka

2 sierpnia 2021 | 18:00 | Fotogaleria MBP, ul. Minorytów 4

Wystawę można oglądać do 31 sierpnia 2021

Paweł Uchorczak – miłośnik fotografii krajobrazowej, rodowity Opolanin. Fotografią zajmuje się od 2007 roku, wtedy od dziadka otrzymał swój pierwszy aparat – kompaktowy Samsung. Następne lata to ciągły rozwój jego pasji, idący w parze z nowym sprzętem. Zwieńczeniem działalności fotograficznej była nominacja do 10 najlepszych zdjęć na świecie w kategorii panorama w konkursie Sony Awards 2013. Od 2015 roku jego pasja zmieniła się w pracę. Nie są to już tylko pejzaże, ale również fotografia ślubna, okolicznościowa i produktowa. Posiada duże doświadczenie w przekazywaniu wiedzy fotograficznej. Od czterech lat prowadzi warsztaty fotograficzne, zorganizował ich ponad pięćdziesiąt.

Podróżuje głównie w celach fotografowania najpiękniejszych miejsc w Polsce i Europie. W 2019 roku zdobył złoty medal w konkursie TRIERENBERG SUPER CIRCUIT w kategorii zdjęcia gór. Jego pasją jest również fotografowanie rodzinnego Opola. Ciągle szuka nowych miejsc i spojrzeń na miasto. Fotografia jest dla niego oderwaniem się od codzienności. Wychodzi z założenia, że chwile w życiu są zbyt ulotne, dlatego fotografuje, by zatrzymać je na dłużej.

Paweł Uchorczak o wystawie Opolskie nieznane:

„Od początku mojej przygody z fotografią szukałem wyjątkowych miejsc niedaleko mojego miejsca zamieszkania – Opola. Wystawa jest małym podsumowaniem czternastoletniej działalności fotograficznej. Są tu całkiem nowe fotografie, jak i te, które wykonałem dawno temu. Zdjęcia mają pokazać, że na Opolszczyźnie są piękne i wciąż nieznane miejsca.”