Opolskie na rowerze – spotkanie z Przemysławem Supernakiem

20/06/2022, godz. 18:00

Opolskie na rowerze – spotkanie z Przemysławem Supernakiem

Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50 (Rondo)
20 czerwca 2022 (poniedziałek), godz. 18:00

Spotkanie będzie dostępne również w formie online pod adresem:  https://www.facebook.com/events/394047969328347

Epidemia koronawirusa postawiła światową turystykę na głowie. Ponad 80% turystów w 2020 roku zrezygnowało z zagranicznych wojaży na rzecz turystyki krajowej. To doskonała szansa, by poznać lokalne atrakcje i mało znane miejsca na własnym podwórku. Bo jeśli jesteś ciekawy świata, nie musisz jechać w dalekie i egzotyczne miejsca, by poczuć się odkrywcą. Jedną z najwygodniejszych i najbezpieczniejszych form zwiedzania są wycieczki rowerowe.

Podczas spotkania poznamy wiele zaskakujących miejsc na Opolszczyźnie, do których dotrzemy właśnie rowerem. Okazuje się, że nasz region ma sporo do zaoferowania. Miłośnicy natury docenią piękne parki krajobrazowe (Góra św. Anny, Stobrawski Park Krajobrazowy, Góry Opawskie), pełne zwierząt i rzadko spotykanej roślinności łąki i lasy, liczne stawy, jeziora czy kamieniołomy. Pasjonaci zabytków i historii również znajdą tu coś dla siebie.

Śląsk Opolski obfituje w zamki i pałace, ciekawe obiekty sakralne i wiele pamiątek bogatej i skomplikowanej historii regionu. W czasie prezentacji poznamy wiele interesujących historii i legend, obejrzymy sporo pięknych zdjęć i zdobędziemy mnóstwo informacji praktycznych, które pomogą nam w samodzielnej eksploracji pięknej i wciąż jeszcze niedocenianej turystycznie Opolszczyzny.

Autorem prezentacji jest autor przewodnika „Rowerem wokół Opola” Przemysław Supernak – opolski podróżnik, przewodnik i organizator wypraw, współtwórca i organizator Opolskiego Festiwalu Podróżniczego, pasjonat fotografii, a także promotor lokalnej turystyki. Prowadzi blog podróżniczy SuperGlob: https://www.facebook.com/superglob1

O sobie mówi: „Ciekawość świata towarzyszy mi od dziecka. Dlatego podróżuję i dlatego tak dobrze czuję się, gdy jestem w nieznanym miejscu. Choćby to była ścieżka tuż za moim miastem, której jeszcze nie przeszedłem. Ciekawią mnie nowe miejsce, ludzie, których widzę po raz pierwszy i wszystko, co z początku wydaje mi się obce i niezrozumiałe. Próbując zrozumieć innego człowieka w dalekim kraju i jego tak odmienne nieraz zwyczaje, widzę, że świat nie jest taki mały, jak wielu mówi. Dla mnie z każdą podróżą jest coraz większy.”