Opole Słońcem malowane – wernisaż fotografii otworkowej Artura Śliwakowskiego

wernisaż fotografii otworkowej Artura Śliwakowskiego
9 stycznia 2023 | 14:00 | Fotogaleria MBP, ul. Minorytów 4

Wystawę można oglądać do 23 stycznia 2023 roku

Wystarczy zwykła puszka po napoju, karta specjalnego papieru fotograficznego oraz trochę cierpliwości, aby znane dla większości Opolan miejsca, budynki, stały się czymś zupełnie nowym oraz wyjątkowym. Za pomocą własnoręcznie zbudowanych aparatów otworkowych oraz ekstremalnie długich czasów naświetlania (kilka miesięcy), na fotografiach oprócz elementów stałych, takich jak budynki, drzewa, rejestruje się również pozorna „wędrówka” słońca po niebie. Wystawa prezentuje Opole w taki sposób, w jaki ludzkie oko nie jest w stanie zarejestrować na co dzień.

Artur Śliwakowski – urodzony w 1992 r. w Wodzisławiu Śląskim. Od dziesięciu lat mieszka w Opolu. Od kilku lat zajmuje się solarigrafią. Wykonując zdjęcia techniką negatywową, fotograf stara się uchwycić uroki Opola w sposób wyjątkowy i niepowtarzalny. Dodatkowo autor zdjęć pasjonuje się wędrówkami górskimi, a od niedawna przemierza pieszo szlaki długodystansowe.