Obietnica – spotkanie z Krzysztofem Żylińskim

Prowadzenie: Witold Sułek
24 kwietnia 2019 (środa), godz. 18:00
Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

Obietnica to opowieść o dwojgu ludzi, wydawałoby się normalnym mężczyźnie i wyjątkowej kobiecie. Historia umiejscowiona w postapokaliptycznej rzeczywistości i w oprawie science fiction. Z jednej strony o tym, jak ludzie sobie radzą w skrajnych sytuacjach i jak bardzo są w nich zagubieni, z drugiej o przemianie i źródle wyjątkowości kobiety. Jest również o odpowiedzialności, bezgranicznym zaufaniu i jego zatraceniu. O bólu i sensie cierpienia. Pięknych i szczerych emocjach. O budującej i destrukcyjnej sile uczuć, ale i o egoizmie każdego z nas.

Krzysztof Żyliński – instruktor teatralny, pedagog i reżyser. Pisuje teksty sceniczne oraz lirykę. Rysuje i tworzy scenografię. Inspiruje i pobudza swoich współpracowników do twórczej aktywności. Ukończył Wydział Wiedzy o Teatrze Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie (obecnie Akademia Teatralna) w 1991 roku. W tym samym roku został zaproszony do pracy w Miejskim Ośrodku Kultury w Opolu. Jest założycielem, reżyserem i szefem TEATRU JEDNEGO WIERSZA.  Z grupą zrealizował 33 spektakle, które pokazane były na 110 festiwalach teatralnych w kraju i za granicą. Od 1999 roku pracuje w Młodzieżowym Domu Kultury. Od wielu lat współpracuje z Grupą KOMPANIA z Węgier.