Nowoczesna dziewczyna. Muzyczna opowieść o kobietach w Polsce i Niemczech w okresie międzywojennym

09/09/2022, godz. 18:00

Koncert

9.09.2022 | 18:00
sala spotkań MBP, ul. Minorytów 4

W przedstawieniu biorą udział śpiewaczka operowa Marta Wryk i kompozytor Tomasz Prasqual oraz pisarka Anna Kowalczyk

Mieszkający w Kolonii mezzosopranistka Marta Wryk oraz kompozytor i pianista Tomasz Prasqual współpracują jako duet muzyczny, w relacji kompozytor-śpiewaczka oraz w wielu projektach z zakresu edukacji muzycznej. Poza licznymi występami na scenach całej Europy artyści dzielą pasję do edukacji i działalności społecznej poprzez sztukę. Jako edukatorzy muzyczni wspólnie prowadzili projekty „Wie klingt Freiheit” oraz „Sichtbare Stimmer” na zlecenie Opery w Bonn, a także liczne warsztaty kreatywności i improwizacji dla organizacji takich jak Krajowy Fundusz na Rzecz Dzieci, European University Alliance for Global Health, Fundacja Sztuka Wolności. Artyści uważają bowiem, że misją sztuki jest nie tylko komentowanie rzeczywistości, ale także budzenie pasji i kreatywności we wszystkich ludziach.

ANNA KOWALCZYK – dziennikarka, blogerka, publicystka, feministka i aktywistka. Autorka bestsellera „Brakująca połowa dziejów“ (2018), pierwszej popularnonaukowej syntezy dziejów kobiet w Polsce od paleolitu do współczesności. Współautorka książki Macierzyństwo niefotoshopowane (2016). Liderka i ambasadorka programu Patrionesses BNP, polegającego na nadawaniu polskim szkołom imion bohaterów i bohaterek. Założycielka i pierwsza redaktorka naczelna portalu MamaDu.pl, MBA, prezeska nowopowstałego Muzeum Historii Kobiet i współwłaścicielka Agencji Kreatywnej FLAMINK.