NOC KULTURY w MBP

NOC KULTURY w MBP

NOC KULTURY

w Miejskiej Bibliotece Publicznej

• 18:00-23:00, Wypożyczalnia dla Dzieci – Pokój Bajek MBP (ul. Minorytów 4)

W pikselowy świat wkraczacie i jego tajemnice odkrywacie

Podczas tegorocznej gry terenowej w bibliotece i jej okolicy wkroczysz do wirtualnego świata znanej gry komputerowej. Zostań konstruktorem, buduj lub niszcz różne przedmioty i budowle. Stań do walki o przetrwanie atakując wrogie istoty i zbierając surowce.

Do udziału w Nocy Kultury zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami. Nie zabraknie również strefy warsztatowej z zabawami plastycznymi. Uczestnicy Nocy Kultury będą mogli wykonać różne przedmioty z pikselowego świata gry komputerowej.

Aby wziąć udział w zabawie potrzebne będzie urządzenie mobile z dostępem do Internetu.

• 18:00-00:00, pl. Wolności

Słowem inspirowane – wystawa opolskich grafików i ilustratorów

Wystawa Słowem inspirowane prezentuje prace opolskich grafików oraz ilustratorów, które ukazały się w polskich wydawnictwach na przestrzeni kilkudziesięciu ostatnich lat. Wystawa jest kompilacją sztuk plastycznych i literatury. Zobaczymy prace takich artystów jak: Bolesław Polnar, Zygmunt Moryto, Leszek Ołdak, Zdzisław Chudy, Andrzej Sznejweis, Magdalena Hlawacz, Halina Fleger, Ewelina Kędzia, Patrycja Kostyra.

• 18:00-00:00, Galeria ZAMOSTEK MBP (ul. Minorytów 4)

ILUSTRAGAN 5 to kolejny projekt organizowany przez studentów, absolwentów i wykładowców Instytut Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. W czasie trwania projektu artyści związani z Wydziałem Sztuki UO prezentują twórczość w zakresie ilustracji, różnorodną zarówno pod względem formalnym, jak i koncepcyjnym.

• 19:00-00:00, Hol MBP (ul. Minorytów 4)

Warsztaty florystyczne

Uczestnicy warsztatów florystycznych będą tworzyć z kruchej materii, jaką są kwiaty.

Zajęcia dla grup dziesięcioosobowych (dzieci muszą być pod opieką osoby dorosłej).
Warsztaty będą odbywać się co godzinę (pierwsza grupa rozpoczyna o godz. 19:00, ostatnia o 23:00).

Zapisy pod numerem telefonu: (77) 454 80 30, wew. 402 (dzwonić w godz. 9:00 – 15:00 w dni robocze od poniedziałku do piątku)

Istnieje również możliwość zapisów online na adres: promocja@mbp.opole.pl

W treści maila należy podać: imię oraz nazwisko, numer kontaktowy oraz preferowaną godzinę warsztatów. Potwierdzenie udziału otrzymają Państwo w mailu zwrotnym.

• 20:30-23:00, Hol MBP (ul. Minorytów 4)

Morderstwo w bibliotece, vol. 11 – Detektywistyczna gra miejska

Czas trwania: 2-3 h
Ograniczenie wiekowe: osoby 15+, osoby młodsze jedynie pod nadzorem rodziców lub opiekuna
Możliwość grupowego rozwiązywania zagadki: tak
Nagrody: tak

• 22:00, plac Wolności

Projekcja filmu xABo: Ksiądz Boniecki

Tytuł dokumentu xABo: Ksiądz Boniecki nie jest przypadkowy. xABo rozszyfrowuje się jako inicjały używane przez księdza Adama Bonieckiego w „Tygodniku Powszechny”. Po nałożeniu nań zakazu przez zwierzchników kościelnych pozostało to jedynym miejscem, w którym mógł publikować swoje teksty. Wydarzenie to przyczyniło się do nasilenia aktywności księdza w terenie. Od tej pory Boniecki uczestniczy na przestrzeni roku w ponad 200 spotkaniach ze swymi czytelnikami.

Film stanowi intymny portret człowieka w drodze. Obraz ten przedstawia człowieka, który mimo osiągnięcia już sędziwego wieku nadal pozostaje rozdarty między wiarą a niepokojem, który budzi w nim kształt współczesnego Kościoła, zwłaszcza jego pozycja w rodzimym kraju.

xABo: Ksiądz Boniecki (2020), reż. Aleksandra Potoczek, 73 min.