NIEPRAWDOPODOBIEŃSTWA – wystawa prac Roberta Suchińskiego

Galeria MBP Zamostek
ul. Minorytów 4

wystawę można oglądać do 3 października 2017

Robert Suchiński – studia na Wydziale Rzeźby poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom w pracowni „Małej Formy” w 1992 roku. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Długoletni pedagog Liceum Plastycznego w Opolu. Zajmuje się rzeźbą figuratywną i abstrakcyjną (w tym instalacje oraz environment), fotografią, grafiką komputerową oraz filmem. Jego prace znajdują się w muzeach, galeriach oraz zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą. Liczne prace (rzeźby, postumenty, tablice pamiątkowe, insygnia kościelne i świeckie) zdobią kościoły, budynki i urzędy oraz przestrzenie miast polskich. Zaprojektowane statuetki i medale stanowią nagrody w wielu konkursach. Pasjonuje się fotografią, którą traktuje jako dokumentacje, inspiracje i kreacje.

Nieprawdopodobieństwa to prawdopodobieństwa, ale nie całkiem. To podobieństwa, ale w astygmatycznym odbiciu mojego oka. To odpisywanie z natury albo z zachwytu. To odnajdywanie charakteru ludzi z pamięci, ale częściej z nie pamięci. To szukanie podobieństwa albo kłamanie, by poszukać więcej prawdopodobieństwa. Jedne można odkryć po jednym spojrzeniu, z innymi trzeba dłuższą chwilę posiedzieć. Zapraszam, by dać „czasowi czas”’ odkrywać.

Ps. Podobieństwo do osób znanych jest nieprawdopodobne, a może nawet przypadkowe.

Robert Suchiński