Nasze królewskie życie – spotkanie i warsztaty z Joanną Zagner-Kołat

22/02/2020, godz. 12:00

Dla dzieci

Nasze królewskie życie – spotkanie i warsztaty z Joanną Zagner-Kołat

BRZDĄCA HECE W BIBLIOTECE:
Nasze królewskie życie
Spotkanie i warsztaty z Joanną Zagner-Kołat
22 lutego 2020 / godz. 12:00
Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

BRZDĄCA HECE W BIBLIOTECE to wyjątkowy, pełen atrakcji i niespodzianek cykl spotkań z niezwykłymi bohaterami ulubionych książek w towarzystwie niecodziennych gości. Do wspólnej zabawy zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym.

Podczas drugiego spotkania w ramach cyklu BRZDĄCA HECE W BIBLIOTECE gościć będziemy Joannę Zagner-Kołat, współautorkę książki Królewskie życie królów, która w krótkich, komiksowych opowieściach przedstawia najważniejsze fakty dotyczące władców Polski. Komiks został napisany prostym i przystępnym językiem, co sprawia, że poznawanie historii przez najmłodszych jest jeszcze ciekawsze i przyjemniejsze.

Podczas warsztatów uczestnicy będą rysować na wielkoformatowym papierze historię swoich rodzin. Może to być wybrana historia ze wspólnie spędzonych wakacji albo świąt, albo też historia całej rodziny.

Joanna Zagner-Kołat – studiowała grafikę i malarstwo na łódzkiej ASP. Ilustruje książki dla dzieci, komiksy, współpracuje również ze „Świerszczykiem”. Zdobyła wiele nagród, m.in. główną nagrodę Media Trendy i KTR za projekt portalu (www.kula.gov.pl). Przeprowadziła kilkadziesiąt warsztatów plastycznych dla dzieci w całej Polsce, a jej prace brały udział w licznych wystawach.