„Nasz teatr lalek” – teatr przedmiotu

26/09/2015, godz. 12:00

Dla dzieci

„Nasz teatr lalek” – teatr przedmiotu

26 września 2015 (sobota)

Filia MBP nr 17

ul.Skautów Opolskich

Zajęcia dla dzieci w wieku 6 – 10 lat

Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy telefoniczne 77 4555 122

Nasz Teatr Lalek to edukacyjne zajęcia teatralne. Są one skierowane do dzieci, a także do rodziców szukających sposobów na rozwijanie kontaktu z dziećmi. Mają za zadanie przygotować młodego widza do kontaktu z literaturą i teatrem.

Nasz Teatr Lalek to cykl zajęć dotyczących tworzenia widowiska teatralnego. Ich celem jest zapoznanie dzieci i ich rodziców ze sztuką teatralną, w szczególności z teatrem lalek, poznanie teatralnych środków wyrazu, bogacenie słownictwa dzieci, uściślenie pojęć związanych z działalnością teatralną, uwrażliwienie na piękno słowa mówionego, rozwijanie umiejętności przedstawiania poznanych utworów za pomocą lalki, maski, gestu, mimiki, ruchu, rozwijanie zainteresowań czytelniczych jako źródła wiedzy i przeżyć, stymulowanie rozwoju i inspirowanie twórczych działań dzieci.

Nasz Teatr Lalek to cykl kameralnych spotkań poświęconych różnym zagadnieniom teatralnym. Każde spotkanie będzie składało się z dwóch części – opowieści dotyczącej teatru, jego rodzajów, rodzajów lalek teatralnych, technik teatralnych oraz krótkiego przedstawienia lalkowego przygotowanego przez prowadzącego lub stworzonego podczas zajęć.

Zajęcia będą prowadzone przez Marcina Kozłowskiego – instruktora teatralnego, animatora, lalkarza, terapeutę. Spotkania są przewidziane na około 40-70 minut.