Na wschód od zachodu – spotkanie z Wojciechem Jagielskim
Data i godzina wydarzenia
21/04/2018, godz. 16:00
Lokalizacja
Biblioteka Główna - Sala konferencyjna
Kategoria
Spotkanie

Na wschód od zachodu
Spotkanie z Wojciechem Jagielskim
Prowadzenie: Bartosz Swoboda
21 kwietnia 2018 (sobota), godz. 16:00
Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4
Wstęp wolny
Można zaryzykować twierdzenie, że Jagielski napisał opowieść o Indiach niejako dla (za?) Kapuścińskiego, który prorokował swojemu uczniowi wielką karierę.
– Maciej Robert
W najnowszej powieści Wojciecha Jagielskiego widać wyraźnie, że autor oddala się od tradycyjnego reportażu i zmierza w stronę powieści reporterskiej. Jagielski prowadzi czytelników z zachodu na wschód, aż do Indii. Pisze o przybyszach zafascynowanych wizją spokojnego i prostego życia na Wschodzie oraz o ludziach Wschodu, którzy gnali na Zachód w poszukiwaniu życia dostatniego. Wszystko to ma służyć pokazaniu jakimi złudzeniami są Wschód i Zachód. To również książka, która prowokuje do refleksji nad tym, czym jest szczęście w ogóle. Będzie okazja by o tym porozmawiać z samym pisarzem.
Wojciech Jagielski – prozaik, dziennikarz, długoletni korespondent „Gazety Wyborczej”. Nominowany do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego i Nagrody „Nike” 2010. Autor takich powieści jak: Nocni wędrowcy, Trębacz z Tembisy, Wszystkie wojny Lary.