Na Inflanty i jeszcze dalej – spotkanie podróżnicze

„Na Inflanty i jeszcze dalej” – spotkanie podróżnicze
28 lutego 2020 r. (piątek), godz. 18:00
Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50

Po zwiedzeniu wszystkich atrakcji, które turystom oferuje sąsiadująca z nami Litwa, warto zapuścić się nieco dalej na północ, w głąb krainy niegdyś nazywanej Inflantami, leżącej na terenie dzisiejszej Łotwy i Estonii.

Spleciona z naszą burzliwa historia, setki lat w obrębie wpływów niemieckich i skandynawskich, bolesna sowiecka okupacja – ten region Europy to wielokulturowy tygiel, co widać choćby po rozmaitych zabytkach architektury, które wypełniają tamtejsze miasta. Żywe tradycje, smaczna kuchnia i oszałamiająca północna przyroda – wraz z jedynym w Europie jeziorem powstałym w efekcie upadku meteorytu – warto nadłożyć trochę kilometrów, żeby doświadczyć tego wszystkiego na własnej skórze. A jeśli udać się jeszcze dalej na północ, to natkniemy się na jeszcze inny świat: tętniącą życiem stolicę Finlandii!

Uczestnicy podróży:

Violetta Ciesielczuk