Wczytuję mapę...

„Na Antypodach, czyli gdzie?” – rodzinne spotkanie podróżnicze z Michaliną Kupper

Data i godzina wydarzenia
25/05/2022, godz. 00:00

Lokalizacja
Filia nr 4

Kategoria
Spotkanie

„Na Antypodach, czyli gdzie?” – rodzinne spotkanie podróżnicze z Michaliną Kupper

„Na Antypodach, czyli gdzie?” – rodzinne spotkanie podróżnicze z Michaliną Kupper
Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50
25 maja 2022 (środa), godz. 18:00
wstęp wolny

Spotkanie jest częścią cyklu rodzinnych spotkań podróżniczych „4 Strony Marzeń”. Cały program dostępny pod linkiem: https://www.facebook.com/events/311084247874325

Jak się żyje po przeciwnej stronie globu? Nasz gość, Michalina Kupper, przez 9 miesięcy podróżowała po Australii, Nowej Zelandii i Papui-Nowej Gwinei, za przewodników mając przedstawicieli ludów, które mieszkały tam na długo, zanim przybyli biali Europejczycy.

Dlaczego populacja pierwszych mieszkańców Australii spadła o 84 procent od pojawienia się tam przybyszów z Europy? Gdzie się znajdują i jak wyglądają aborygeńskie wioski? Usłyszycie opowieść o spotkaniu z dzikim dingo, o polowaniu z Aborygenami na żółwie w parku narodowym oraz ich życiu w „rezerwatach”, gdzie Australijczycy nie mają wstępu. Zobaczycie zdjęcia ze wspinaczki na najwyższy szczyt kontynentu – Mt.Kościuszko – i wielkanocnej wędrówki po największej piaszczystej wyspie na świecie.

Odwiedzicie również Nową Gwineę. Na tej wyspie leży państwo, w którym używa się 800 odrębnych języków, jego stolica jest jednym z dziesięciu najbardziej niebezpiecznych miast na świecie oraz jeszcze niedawno pospolitymi zjawiskami były tam dzieciobójstwo, ludożerstwo i szamanizm. W co bawią się dzisiejsi mali Papuasi, gdzie chodzą do szkoły i jakie mają obowiązki? Wszystkiego dowiecie się na spotkaniu „Na Antypodach, czyli gdzie?”, na które serdecznie zapraszamy małych i dużych ciekawskich.

Michalina Kupper – podróżniczka, harcerka, edukatorka i przewodniczka, nominowana do nagrody Kolosów za podróż po Papui-Nowej Gwinei.

Spotkanie będzie również transmitowane żywo. Dostęp: https://www.facebook.com/events/459163432642540