Może wszystko będzie tak jak sobie wymyślę? – wernisaż Aliny Mielnik

07/07/2021, godz. 18:00 - 06/08/2021

Biblioteka Główna - Galeria Zamostek

Może wszystko będzie tak jak sobie wymyślę? – wernisaż Aliny Mielnik

Może wszystko będzie tak jak sobie wymyślę?
Wernisaż Aliny Mielnik

7 lipca 2021 | 18:00 | Galeria Zamostek MBP

Wystawa potrwa do 6 sierpnia 2021

„Może wszystko będzie tak jak sobie wymyślę?” to tytuł mojej dyplomowej pracy magisterskiej, którą zaprezentuję w MBP w Opolu. Nazwa wzięła się z rozmowy z przyjacielem, który zadał takie pytanie w kontekście rozmowy o życiu. Pytanie bardzo mi się spodobało, zapisałam je w notatniku i odkryłam na nowo rozmyślając nad tytułem dyplomu. Uznałam, że taka nazwa pasuje, ponieważ moja praca dyplomowa to grafika cyfrowa o wymiarach 2,2m x 13,5m, zaprojektowana tak, aby tworzyła pokój, w którym odbiorca jest otoczony moimi rysunkami. Praca jest bardzo introspektywna, są tam umieszczone szkice z obserwacji najbliższego otoczenia połączone z rysunkami z wyobraźni i z pamięci. Wszystko daje obraz wielowymiarowego, wymyślonego przeze mnie świata do którego zapraszam odbiorcę i pozwalam mu w ten świat ingerować.

Nazywam się Alina Mielnik, urodziłam się w Opolu w 1996. Jestem tegoroczną absolwentką Grafiki Artystycznej na ASP w Gdańsku. Główna część dyplomu powstała w Pracowni Technik Cyfrowych pod opieką mgr. Vasyla Savchenko oraz prof. dr. hab. Janusza Akermanna. Aneks powstał w Pracowni Rysunku pod opieką prof. ASP dr. hab. Grażyny Kręczkowskiej oraz mgr. Michała Wirtla. Na razie mam za dużo pomysłów na przyszłość, więc korzystam z wakacji i staram się o nich nie myśleć.